|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
|
|
||||||
(973) 283-5613 |
(973) 364-0605 |
(973) 364-0605 |
Saturday - July 13, 2002 - Packanack Lake Invitational |
7 & Under Boys 50-Meter Freestyle: 1. Connor Flaherty (Green Pond) 51.02; 2. Christopher Severn (Pequannock) 51.82; 3. Samuel Donnelly (Mountain Lakes) 1:02.33; 4. Sean Bennett (Packanack Lake) 1:17.70; 5. Casey Paulosky (Erskine Lake) 1:19.52; 6. Sebastian Hull (Packanack Lake) 1:30.68; 7. David Dubois (Packanack Lake) 1:33.02; 8. Robert Williams (Packanack Lake) 1:38.09; 9. Matthew Chmura (Packanack Lake) 1:49.09 |
7 & Under Girls 50-Meter Freestyle: 1. Nicole Caci (Pequannock) 50.50; 2. Laura Modak (Wayne) 1:02.27; 3. Lauren Parak (Highland Lakes) 1:05.43; 4. Kristen MacDonald (Fayson Lakes) 1:08.79; 5. Vivian Hung (Mountain Lakes) 1:10.02; 6. Briana Stanfield (Packanack Lake) 1:14.09; 7. Alexis Huguenel (Green Pond) 1:16.38; 8. Erin Fleming (Packanack Lake) 1:18.04; 9. Cathirne Beimfohr (Mountain Lakes) 1:18.99; 10. Sarah Murphy (Packanack Lake) 1:19.78; 11. Kristi Byram (Erskine Lake) 1:24.86; 12. Marua Dentinger (Packanack Lake) 1:32.42; 13. Rebecca Nash (Fayson Lakes) 1:39.89; 14. Vanessa Stanfield (Packanack Lake) 1:45.08; 15. Brittany Bockhorn (Erskine Lake) 2:02.64; 16. Christina Burke (Erskine Lake) 2:09.75 |
8 & 9 Boys 50-Meter Fresstyle: 1. Luke Papendick (Fayson Lakes) 36.22; 2. John Wayne Wisniewski (Highland Lakes) 45.65; 3. Tim Hoglund (Lincoln Park) 48.81; 4. Justin Barry (Packanack Lake) 48.95; 5. Tyle Batesko (Mountain Lakes) 48.87; 6. Sean Graham (White Meadow Lake) 50.32; 7. Ben Halter (Mountain Lake) 50.86; 8. Jason McClure (Pequannock) 51.74; 9. Lawrence Huang (Mountain Lakes) 52.55; 10. R.J. DeGeorge (Pequannock) 53.88; 11. William Lennon (Pequannock) 55.03; 12. Hunter Flanagan (Packanack Lake) 59.00; 13. Sean Walsh (Lincoln Park) 59.49; 14. Alexander Dewing (Mountain Lakes) 1:00.13; 15. Colin Donovan (Packanack Lake) 1:00.79; 16. Steven Lennon (Packanack Lake) 1:02.17; 17. Kyle Dinan (Packanack Lake) 1:02.39; 18. Michael Wang (Mountain Lakes) 1:05.13; 19. Logan Erickson (Mountain Lakes) 1:09.23; 20. Noah Vogel (Packanack Lake) 1:10.91; 21. Chad Tannous (Packanack Lake) 1:16.09 |
8 & 9 Girls 50-Meter Freestyle: 1. Megan Breznak (Pequannock) 40.87; 2. Julia Pulitano (Mountain Lakes) 41.37; 3. Carly Coughlin (Packanack Lake) 41.71; 4. Maria McClue (Pequannock) 44.12; 5. Tori Byram (Erskine Lake) 45.07; 6. Brittany Parak (Highland Lakes) 45.82; 7. Jennifer Zambrano (Wayne) 46.87; 8. Danielle Maddalena (Erskine Lake) 47.22; 9. Kristen Roehrer (Fayson Lakes) 48.55; 10. Megan Horovitz (Fayson Lakes) 48.83; 11. Annelie Muehler (Mountain Lakes) 48.99; 12. Daisy Phelan (Packanack Lake) 49.52; 13. Molly Minchew (Mountain Lakes) 49.98; 14. Nicole Modak (Wayne) 50.05; 15. Dana Erling (Pequannock) 50.25; 16. Margot Fitzgerald (Mountain Lakes) 50.28; 17. Aly Slezak (White Meadow Lake) 50.34; 18. Allison Miller (Pequannock) 50.55; 19. Rachel Hinds (Mountain Lakes) 50.68; 20. Carly Gniewek (Mountain Lakes) 51.12; 21. Lauren Yaconis (Pequannock) 51.97; 22. Meg Lappe (Mountain Lakes) 53.22; 23. Natasha Lindstrom (Erskine Lake) 53.49; 24. Alexis Krol (Highland Lakes) 53.66; 25. Kristen Wright (Lincoln Park) 54.34; 26. Lauren Beimfohr (Mountain Lakes) 57.40; 27. Jayanne Leonard (Packanack Lake) 57.65; 28. Veronica Lyness (Mountain Lakes) 58.99; 29. Jessica Rozgonyi (Pequannock) 59.16; 30; Julia Loughren (Highland Lakes) 1:00.04; 31. Rebecca Oriente (Packanack Lake) 1:00.08; 32. Kim DelaMontaigne (Fayson Lakes) 1:00.74; 33. Laura Schiraldi (Packanack Lake) 1:01.87; 34. Tiffanu Thumann (Pequannock) 1:02.24; 35. Alice Plante (Mountain Lakes) 1:04.89; 36. Haley Anderson (Highland Lakes) 1:05.80; 37. Cassandra Bockhorn (Erskine Lake) 1:06.02; 38. Molly Burke (Erskine Lake) 1:08.23; 39. Justine Garcia (Pequanock) 1:10.31; 40. Beatrice Ramirez (Erskine Lake) 1:11.41; 41. Danielle Gallo (Packanack Lake) 1:18.28; 42. Caitlin Murphy (Pequannock) 1:25.05; 43. Emily Chamberlain (Packanack Lake) 1:39.86 |
10 & 11 Boys 50-Meter Freestyle: 1. Charley Wang (Mountain lakes) 32.43; 2. Daniel Pulitano (Mountain Lakes) 32.50; 3. Patrick Oroho (Highland Lakes) 35.55; 4. Michael Paulosky (Erskine Lake) 36.25; 5. Andrew English (Packanack Lake) 38.18; 6. Kyle Grosman (Green Pond) 38.64; 7. Matthew Parsons (Green Pond) 39.07; 8. Brian Gurka (Packanack Lake) 39.27; 9. Jordy Stillman (Mountain Lakes) 39.76; 10. Jack Murray (Pequannock) 42.73; 11. Erich Homenick (Packanack Lake) 43.13; 12. Danielle Cerullo (Packanack Lake) 43.29; 13. William Kresic (Highland Lakes) 45.27; 14. Greg Louis (Mountain Lakes) 45.53; 15. Jeffrey Hull (Packanack Lake) 45.54; 16. Adam Gill (Packanack Lake) 45.97; 17. Ed Paulosky (Erskine Lake) 46.05; 18. Andrew Huang (Mountain Lakes) 50.28; 19. Brendan Walsh (Lincoln Park) 51.16; 20. Steven Albanese (Wayne) 52.01; 21. Christopher Dewing (Mountain Lakes) 58.11 |
10 & 11 Girls 50-Meter Freestyle: 1. Caroline Dewing (Mountain Lakes) 35.00; 2. Deveney Zebrowski (West Milford) 36.50; 3T. Brianna Grant (West Milford) 36.68; 3T. Hailey Growney (Whhite Meadow Lake) 36.68; 5. Kaytlena Stillman (Mountain Lakes) 37.30; 6. Angela Severn (Pequannock) 37.49; 7. Kara Galvin (Packanack Lake) 38.56; 8. Katie Slezak (White Meadow Lake) 39.09; 9. Christen Cherry (Lincoln Park) 39.55; 10. Julia Huang (Mountain Lakes) 39.78; 11. Alex Batesko (Mountain Lakes) 39.85; 12. Caitlin Potosnak (Highland Lakes) 40.77; 13. Tonya Lee (Packanack Lake) 40.86; 14. Samantha Lee (Lincoln Park) 41.00; 15. Blythe Lalley (Highland lakes) 41.65; 16. Alexa Winschuh (Packanack Lake) 41.94; 17. Cynthia Shanahan (Lincoln Park) 42.03; 18. Lauren Gurka (Packanack Lake) 42.25; 19. Alexandra Marcellari (Highland Lakes) 42.40; 20. Nicole Consodine (Packanack Lake) 42.41; 21. Kelly Spreen (Green Pond) 42.96; 22. Ann Delmoro (Pequannock) 43.02; 23. Courtney Vanderpoel (Packanack Lake) 43.37; 24. Lauren LaRocco (Mountain Lakes) 43.75; 25. Cara Fiztgerald (Mountain Lakes) 44.41; 26. Courtney Campbell (Pequannock) 44.45; 27. Melissa Dazo (Pequannock) 44.72; 28. Tinamarie DeGeorge (Pequannock) 44.79; 29. Madalyn Summers (Erskine Lake) 45.06; 30. Dari Flaherty (Green Pond) 45.55; 31. Mary Grace Lyness (Mountain Lakes) 45.98; 32. Reiley Phelan (Packanack Lake) 46.35; 33. Jordan Anderson (Highland lakes) 46.59; 34. Rebecca Biagini (Packanack Lake) 47.27; 35. Brianna Donovan (Packanack Lake) 47.37; 36. Cara Ppkrykwa (Pequannock) 49.28; 37. Jordan Renna (Mountain Lakes) 49.53; 38. Ellie Mendelsohn (Mountain Lakes) 49.892; 39. Kate Malvetti (Pequannock) 50.55; 40. Jacqueline Lennon (Packanack Lake) 50.65; 41. Grace Frisco (Packanack Lake) 51.50; 42. Elizabeth Fales (Erskine Lake) 51.70; 43. Erica Keil (Packanack Lake) 52.21; 44. Victoria Holle (Erskine Lake) 52.87; 45. Abby Griffin (Mountain Lakes) 53.06; 46. Sarah Luc (Mountain lakes) 53.80; 47. Caitlyn Huguenel (Green Pond) 54.98; 48. Kristina Ostrom (Erskine Lake) 57.45; 49. Hillary Halter (Packanack Lake) 58.07; 50. Ashley Graham (Lincoln Park) 58.08; 51. Kristin Merker (Lincoln Park) 59.04; 53. Melissa Francescone (Pequannock) 1:15.02 |
12 & 13 Boys 50-Meter Freestyle: 1. Jesse Cohen (Mountain Lakes) 30.22; 2. Kyle Winschuh (Packanack Lake) 33.39; 3. Michael Delmoro (Pequannock) 33.41; 4. Thomas Colicchio (West Milford) 33.49; 5. Chris Shand (Mountain Lakes) 33.71; 6. Tim Walsh (Lincoln Park) 34.03; 7. Tucker Gniewek (Mountain Lakes) 34.16; 8. Michael Regan (Lake Valhalla) 34.70; 9. Evan Mendelsohn (Mountain Lakes) 35.53; 10. Michael Caiazzo (Wayne) 35.83; 11. Derrick Douglas (Pequannock) 35.90; 12. Larry Martin (Packanack Lake) 36.20; 13. Brian Ferguson (Lake Valhalla) 37.70; 14. Kevin Growney (White Meadow Lake) 38.21; 15. Matthew Apel (Mountain Lakes) 38.32; 16. Masaki Vincent (Mountain Lakes) 40.24; 17. Adam Minchew (Mountain Lakes) 40.74; 18. Mike Hoglund (Lincoln Park) 41.16; 19. Kibria Golam (Packanack Lake) 41.88; 20. Trevor Donnelly (Mountain Lakes) 42.16; 21. Michael Card (West Milford) 43.23; 22. Keith Peterson (Packanack Lake) 47.02; 23. Victor Frisco (Packanack Lake) 47.05 |
12 & 13 Girls 50-Meter Freestyle: 1. Lauren English (Packanack Lake) 31.38; 2. Lea Durant (Fayson lakes) 32.66; 3. Elizabeth Murray (Pequannock) 33.31; 4. Kaitlin Roehrer (Fayson lakes) 33.43; 5. Paula Phelan (Packanack Lake) 33.99; 6. Colleen Reminsky (Lake Valhalla) 34.01; 7T. Annelise Jelinek (Packanack Lake) 34.81; 7T. Kaitlin Venderhoeff (Pequannock) 34.82; 9. Kelly Oroho (Highland Lakes) 35.82; 10. Laura Santonacita (West Milford) 35.92; 11. Hannah Papendick (Fayson Lakes) 36.31; 12. Erin Barry (Packanack Lake) 36.89;13. Tara Graham (White Meadow Lake) 36.96; 14. Jenna LaRocco (Mountain Lakes) 38.89; 15. Danielle Lennon (Pequannock) 38.58; 16. Alison Geraghty (Mountain Lakes) 38.66; 17. Marisa Oriente (Packanack Lake) 38.77; 18. Julie Devries (Green Pond) 38.97; 19. Carlin Keil (Packanack Lake) 38.98; 20T. Christina Breznak (Pequannock) 39.83; 20T. Laura Luc (Mountain Lakes) 39.83; 22. Katie Happer (Mountain Lakes) 39.97; 23. Nicole Paulosky (Erskine Lake) 40.02; 24. Clare Wang (Mountain Lakes) 40.13; 25. Allyson Boertzel (Mountain Lakes) 40.42; 26. Dayna Leonard (Packanack Lake) 40.48; 27. Erin Lecount (Erskine Lake) 40.77; 28. Emily Wisniewski (Highland Lakes) 40.79; 29. Melanie Cenicola (Packanack Lake) 41.01; 30. Tiffany Lee (Packanack Lake) 41.06; 31. Erin Acker (Highland Lakes) 41.96; 32. Claire Halter (Mountain Lakes) 50.04; 33. Kelly Stetter (Mountain Lakes) 50.18; 34. Candice Caputo (Packanack Lake) 51.16; 35. Allison Lamb (Packanack Lake) 53.90 |
14 & 15 Boys 50-Meter Freestyle: 1. A.J. Walker (Packanack Lake) 27.92; 2. Christopher Darmstater (Wayne) 28.25; 3. Anthony Cangialosi (Wayne) 31.88; 4. Ted Plaisted (Mountain Lakes) 34.03; 5. Matthew Alexander (Highland Lakes) 35.18 |
14 & 15 Girls 50-Meter Freestyle: 1. Rachel Coviello (Wayne) 31.11; 2. Karie Chambers (Mountain Lakes) 31.80; 3. Jena Leibowitz (Packanack Lake) 31.84; 4. Shannon Fitsgerald (West Milford) 33.48; 5. Nicole Fitzgerald (West Milford) 33.82; 6. Kara Mowry (Lincoln Park) 34.06; 7. Lauren Grant (West Milford) 34.16; 8. Allison Rienecker (Highland Lakes) 34.20; 9. Maggie Slezak (White Meadow Lake) 34.21; 10. Lindsay Heimburg (Packanack Lake) 34.63; 11. Katelyn Esposito (Highland Lakes) 35.45; 12. Kim Romanowski (Highland Lakes) 36.06; 13. Sarah Rich (Mountain Lakes) 36.30; 14. Julianne Kellar (Erskine Lake) 36.69; 15. Honore Angelsea (West Milford) 37.87; 16. Jolene Florio (West Milford) 38.40; 17. Katie Devries (Green pond) 39.39; 18. Callan Jones (Packanack Lake) 39.51; 19. Ann DelaMontaigne (Fayson Lakes) 39.96; 20. Bicole Fitzgerald (West Milford) 41.44 |
16 & 17 Boys 50-Meter Freestyle: 1. Brett Drisgula (Erskine Lake) 31.22 |
16 & 17 Girls 50-Meter Freestyle: 1. Karolyn Donovan (Packanack Lake) 36.75; 2. Courtney Jones (Packanack Lake) 41.99; 3. Stacy Lee (Packanack Lake) 44.64 |
18 to 25 Men's 50-Meter Freestyle: 1. Steven Papendick (Fayson Lakes) 27.46; 2. Mark Niziol (Packanack Lake) 29.10 |
18 to 15 Women's 50-Meter Freestyle: 1. Tricia Chambers (Mountain Lakes) 32.18; 2. Kate DelaMontaigne (Fayson lakes) 37.55; 3. Melissa Anglesea (West Milford) 37.89 |
26 to 25 Men's 50-Meter Freestyle: 1. David Leshnower (Mountain Lakes) 29.59; 2. Chris D'Anna (Lincoln Park) 30.57; 3. Jerry Phelan (Packanack Lake) 31.51; 4. Simon Smith (Mountain Lakes) 33.62 |
26 to 25 Women's 50-Meter Freestyle: 1. Cornelia Muehler (Mountain Lakes) 36.38; 2. Erin Plant (Mountain Lakes) 36.75 |
36 & Older Men's 50-Meter Freestyle: 1. Mark Galante (Highland Lakes) 31.96; 2. Suni Modak (Wayne) 35.30 |
35 & Older Women's 50-Meter Freestyle: 1. Laurie Yankowski (Highland Lakes) 36.29; 2. Gail Oroho (Highland Lakes) 37.38; 3. Laura Graham (White Meadow Lake) 37.64; 4. Joanne Ciriello (Wayne) 40.00; 5. Beth Jelinek (Packanack Lake) 46.98 |
2002 Packanack Invitational |
2002 Pequannock Invitational |
2002 Highland Lakes Invitational |
2002 Fayson Lakes Invitational |
2002 Erskine Lakes Invitational |
9 & Under Boys 50-Meter Butterfly: 1. Luke Papensick (Fayson Lakes) 40.00; 2. Lawrence Huang (Mountain Lakes) 57.28; 3. Ben Halter (Mountain Lakes) 59.88; 4. John Wayne Wisniewski (Highland Lakes) 1:02.75; 5. Connor Flaherty (Green Pond) 1:05.09; 6. Justin Barry (Packanack Lake) 1:05.76; 7. Bernard Wang (Mountain Lakes) 1:09.12; 8. Tyler Batesko (Mountain Lakes) 1:12.68; 9. Alexander Dewing (Mountain Lakes) 1:15.07 |
9 & Under Girls 50-Meter Butterfly: 1. Julia Pulitano (Mountain Lakes) 51.49; 2. Megan Breznak (Pequannock) 54.31; 3. Carly Gniewek (Mountain Lakes) 59.05; 4. Marua McClure (Pequannock) 59.29; 5T. Natasha Lindstrom (Erskine Lake) 1:01.37; 5. Brittany Parak (Highland Lakes) 1:01.37; 7. Jennifer Zambrano (Wayne) 1:01.39; 8. Annelie Muehler (Mountain Lakes) 1:03.32; 9. Aly Slezak (White Meadow) 1:03.33; 10. Kristen Wright (Lincoln Park) 1:04.38; 11. Tori Byram (Erskine Lake) 1:07.54; 12T. Lauren Beimfohr (Mountain Lakes) 1:07.95; 12T. Molly Minchew (Mountain Lakes) 1:07.95; 14. Nicole Caci (Pequannock) 1:08.73; 15. Nicole Modak (Wayne) 1:10.50; 16. Rachel Hinds (Mountain Lakes) 1:10.52; 17. Allison Miller (Pequannock) 1:11.57; 18. Meg Lappe (Mountain Lakes) 1:19.54; 19T. Margot Fitzgerald (Mountain Lakes) 1:37.41; 19T. Veronica Lyness (Mountain Lakes) 1:37.41 |
10 & 11 Boys 50-Meter Butterfly: 1. Charley Wange (Mountain Lakes) 33.54; 2. Daniel Pulitano (Mountain Lakes) 35.51; 3. Michael Paulosky (Erskine Lake) 40.99; 4. Patrick Oroho (Highland Lakes) 43.90; 5. Jordy Stillman (Mountain Lakes) 45.144; 6T. Ktle Grosman (Green Pond) 48.93; 6T. Matthew Parsons (Green Pond) 48:93; Andrew English (Packanack Lake) 51.24; 9. Adam Gill (Packanack Lake) 53.69; 10. Greg Louis (Mountain Lakes) 54.27; 11. Jack Murray (Pequannock) 54.28; 12. Daniel Cerullo (Packanack Lake) 54.96; 13. Erich Homenick (Packanack Lake) 56.35; 14. Steven Albanese (Wayne) 59.54; 15. Abdrew Hung (Mountain Lakes) 1:03.27; 16. Brendan Walsh (Lincoln Park) 1:07.61; 17. Christopher Dewing (Mountain Lakes) 1:26.13 |
10 & 11 Girls 50-Meter Butterfly: 1. Deveney Zebrowski (West Milford) 39.50; 2. Christen Cherry (Lincoln Park) 40.43; 3. Angela Severn (Pequannock) 42.47; 4. Julia Huang (Mountain Lakes) 42.96; 5. Aliz Batesko (Mountain Lakes) 43.27; 6. Caroline Dewing (Mountain Lakes) 43.92; 8. Hailey Growney (White Meadow Lake) 45.18; 9. 9. Kaytlena Stillman (Mountain Lakes) 45.98; 10. Michelle Caiazzo (Wayne) 47.34; 11. Nicole Considine (Packanack Lake) 50.10; 12. Kara Galvin (Packanack Lake) 52.16; 13. Kelly Spreen (Green Pond) 52.52; 14. Tinamaie DeGoerge (Pequannock) 56.76; 15. Lauren LaRocco (Mountain Lakes) 56.78; 16. Mary Grace Lyness (Mountain Lakes) 56.87; 17. Brianna Donovan (Packanack Lake) 57.63; 18. Cara Fitzgerald (Mountain Lakes) 58.29; 19. Lynn Skrzat (Pequannock) 59.48; 20. Dari Flaherty (Green Pond) 59.92; 21. Samantha Lee (Lincoln Park) 1:02.95; 22. Abby Griffin (Mountain Lakes) 1:04.53; 23. Ellie Mendelsohn (Mountain Lakes) 1:05.31; 23. Jordan Renna (Mountain Lakes) 1:11.39; 25. Kristin Merker (Lincoln Park) 1:12.11 |
12 & 13 Boys 50-Meter Butterfly: 1. Jesse Cohen (Mountain Lakes) 33.81; 2. Tucker Gniewek (Mountain Lakes) 37.03; 3. Thomas Colicchio (West Milford) 38.32; 4. Michael Regan (Lake Valhalla) 38.68; 5. Chris Shand (Mountain Lakes) 39.70; 6. Tim Walsh (Lincoln Park) 39.81; 7. Evan Mendelsohn (Mountain Lakes) 40.52; 8. Michael Delmoro (Pequannock) 41.98; 9. Michael Caiazzo (Wayne) 43.90; 10. Brian Ferguson (Lake Valhalla) 44.38; 11. Kevin Growney (White Meadow) 46.53; 12. Masaki Vincent (Mountain Lakes) 48.52; 13. Matthew Apel (Mountain Lakes) 49.61; 14. Mike Hoglund (Lincoln Park) 50.06; 15. Trevor Donnelly (Mountain Lakes) 52.29; 16. Adam Minchew (Mountain Lakes) 52.72; 17. Michael Card (West Milford) 58.93 |
12 & 13 Girls 50-Meter Butterfly: 1. Lauren English (Packanack Lake) 33.20; 2. Lea Durant (Fayson lakes) 35.61; 3. Paula Phelan (Packanack Lake) 35.87; 4. Elizabeth Murray (Pequannock) 36.03; 5. Lauren Stanford (Lincoln Park) 38.51; 6. Hannah Papendick (Fayson Lakes) 39.62; 7. Kaitlin Roehrer (Fayson Lakes) 42.42; 8. Alison Geraghty (Mountain Lakes) 41.96; 9. Laura Santonacita (West Milford) 42.57; 10. Emily Wisniewski (Highland Lakes) 42.71; 11. Jenna LaRocco (Mountain Lakes) 42.84; 12. Erin Barry (Packanack Lake) 44.07; 13. Colleen Reminsky (Lake Valhalla) 45.15; 14. Katie Happer (Mountain Lakes) 46.49; 15. Clare Wang (Mountain Lakes) 47.89; 16. Annelise Jelinek (Packanack Lake) 47.45; 17. Julie Devries (Green Pond) 51.26; 18. Erin Lecount (Erskine Lake) 51.53; 19. Nicole Paulosky (Erskine Lake) 51.75; 20. Allyson Boertzel (Mountain Lakes) 52.35; 21. Claire Halter (Mountain Lakes) 57.57; 22. Kelly Stetter (Mountain Lakes) 1:10.32 |
14 & 15 Boys 50-Meter Butterfly: 1. A.J. Walker (Packanack Lake) 30.56; 2. Anthony Cangialosi (Wayne) 32.60; 3. Ted Plaisted (Mountain Lakes) 38.43 |
14 & 15 Girls 50-Meter Butterly: 1. Rachel Coviello (Wayne) 32.53; 2. Katie Chambers (Mountain Lakes) 34.36; 3. Jena Leibowitz (Packanack Lake) 35.54; 4. Shannon Fitzgerald (West Milford) 35.67; 5. Lauren Grant (West Milford) 37.79; 6. Katelyn Esposito (Highland Lakes) 38.81; 7. Allison Reinecker (Highland Lakes) 39.16; 8. Kara Mowry (Lincoln Park) 39.25; 9. Nicole Fitzgerald (West Milford) 39.34; 10. Maggie Slezak (White Meadow) 39.79; 11. Sarah Rich (Mountain Lakes) 43.29; 12. Trisha Donovan (Packanack Lake) 44.40; 13. Julianne Kellar (Erskine Lake) 45.30; 14. Jolene Florio (West Milford) 47.72; 15. Alyson Spreen (Green Pond) 47.74; 16. Honore Anglesea (West Milford) 47.81 |
16 & 17 Boys 50-Meter Butterfly: 1. Brett Drisgula (Erskine Lake) 32.89 |
16 & 17 Girls 50-Meter Butterfly: 1. Karolyn Donovan (Packanack Lake) 41.78; 2. Stacy Lee (Packanack Lake) 47.29; 3. Courtney Jones (Packanack Lake) 56.13 |
18 to 25 Men's 50-Meter Butterfly: 1. Andrew O'Neill (White Meadow) 29.85; 2. Steven Papendick (Fayson Lakes) 30.31; 3. Mark Niziol (Packanack Lake) 30.85 |
18 to 25 Women's 50-Meter Butterfly: 1. Tricia Chambers (Mountain Lakes) 33.92 |
26 & Older Men's 50-Meter Butterfly: 1. Chris D'Anna (Lincoln Park) 31.46; 2. David Leshnower (Mountain Lakes) 32.51; 3. Simon Smith (Mountain Lakes) 33.07; 4. Mark Galante (Highland Lakes) 35.43 |
26 & Older Women's 50-Meter Butterfly: 1. Cathy O'Brien (White Meadow) 35.53; 2. Laura Graham (White Meadow) 41.21; 3. Cornelia Muehler (Mountain Lakes) 41.47; 4. Erin Plant (Mountain Lakes) 45.37 |
|
|
|
|
|
||||||||||
(973) 364-0605 |
(973) 364-0605 |
(973) 364-0605 |
(973) 364-0605 |
(973) 364-0605 |
9 & Under Boys 50-Meter Breaststroke: 1. Luke Papendick (Fayson Lakes) 51.29; 2. Lawrence Huang (MountainLakes) 52.96; 3. Sean Graham (White Meadow) 1:00.96; 4. Ben Halter (Mountain Lakes) 1:03.75; 5. John Wayne Wisniewski (Highland Lakes) 1:04.84; 6. Jason McClure (Pequannock) 1:06.01; 7. Tim Hoglund (Lincoln Park) 1:07.93; 8. Tyler Batesko (Mountain Lakes) 1:08.03; 9. Christopher Severn (Pequannock) 1:09.24; 10. Kyle Dinan (Packanack Lake) 1:10.52; 11. Hunter Flanagan (Packanack Lake) 1:10.86; 12. Sean Walsh (Lincoln Park) 1:12.05; 13. William Lennon (Pequannock) 1:12.80; 14. Connor Flaherty (Green Pond) 1:13.32; 15. Bernard Wang (Mountain Lakes) 1:16.33; 16. Casey Paulosky (Erskine Lake) 1:22.31; 17. Alexander Dewing (Mountain lakes) 1:23.15; 18. Michael Wang (Mountain Lakes) 1:30.64 |
9 & Under Girls 50-Meter Breaststroke: 1. Brittany Parak (Highland Lakes) 54.03; 2. Carly Coughlin (Packanack Lake) 55.80; 3. Julia Pulitano (Mountain Lakes) 55.93; 4. Natasha Lindstrom (Erskine Lake) 56.23; 5. Daisy Phelan (Packanack Lake) 57.84; 6. Annelie Buehler (Mountain Lakes) 58.81; 7. Julia Loughren (Highland Lakes) 59.33; 8. Meg Lappe (Mountain Lakes) 59.40; 9. Maria McClure (Pequannock) 1:00.09; 10. Tori Byram (Erskine Lake) 1:00.11; 11. Rachel Hinds (Mountain Lakes) 1:00.52; 12. Jennifer Zambrano (Wayne) 1:00.71; 13. Nicole Caci (Pequannock) 1:01.00; 14. Megan Horovitz (Fayson Lakes) 1:01.13; 15. Aly Slezak (White Meadow Lake) 1:01.58; 16. Alexis Krol (Highland lakes) 1:01.83; 17. Molly Minchew (Mountain Lakes) 1:02.14; 18. Megan Breznak (Pequannock) 1:02.99; 19. Carly Gniewek (Mountain Lakes) 1:03.24; 20. Kristen Roehrer (Fayson Lakes) 1:04.64; 21. Nicole Modak (Wayne) 1:04.87; 22. Cheryl Skrzat (Pequannock) 1:07.08; 23. Molly Shuttlesworth (Pequannock) 1:07.52; 24. Kim DelaMontaigne (Fayson Lakes) 1:07.88; 25. Jamie Montesano (Packanack Lake) 1:12.69; 26. Vivian Hung (Mountain Lakes) 1:14.65; 27. Jessica Rozgonyi (Pequannock) 1:14.93; 28. Beatrice Ramirez (Erskine Lake) 1:15.08; 29. Margot Fitzgerald (Mountain Lakes) 1:18.23; 30. Cassandra Bockhorn (Erskine Lake) 1:22.60; 31. Alice Plante (Mountain Lakes) 1:24.05; 32. Briana Stanfield (Packanack Lake) 1:24.57; 33. Lauren Beimfohr (Mountain Lakes) 1:27.20; 34. Holly Burke (Erskine Lake) 1:30.01; 35. Veronia Lyness (Mountain Lakes) 1:30.67; 36. Brittany Bockhorn (Erskine Lake) 1:34.55; 37. Kristi Byram (Erskine Lake) 1:43.76; 38. Kristen MacDonald (Fayson Lakes) 1:48.91 |
10 & 11 Boys 50-Meter Breaststroke: 1. Daniel Pulitano (Mountain lakes) 39.44; 2. Charley Wang (Mountain Lakes) 44.08; 3. Andrew English (Packanack Lake) 47.04; 4. Brian Gurka (Packanack Lake) 48.66; 5. Michael Paulosky (Erskine Lake) 50.45; 6. Patrick Oroho (Highland Lakes) 52.12; 7. Kyle Grosman (Green Pond) 52.59; 8. Jordy Stillman (Mountain Lakes) 52.81; 9. William Kresic (Highland Lakes) 52.91; 10. Daniel Cerullo (Packanack Lake) 56.11; 11. Matthew Parsons (Green Pond) 56.59; 12. Brendan Walsh (Lincoln Park) 56.90; 13. Jeffrey Hull (Packanack Lake) 57.26; 14. Jack Murray (Pequannock) 57.71; 15. Andrew Hung (Mountain Lakes) 58.99; 16. Ed Paulosky (Erskine Lake) 1:02.06; 17. Greg Louie (Mountain Lakes) 1:02.27; 18. Erich Homenick (Packanack Lake) 1:02.46; 19. Christopher Dewing (Mountain Lakes) 1:21.58 |
10 & 11 Girls 50-Meter Breaststroke: 1. Caroline Dewing (Mountain Lakes) 42.51; 2. Michelle Caiazzo (Wayne) 43.99; 3. Alix Batesko (Mountain Lakes) 44.54; 4. Angela Severn (Pequannock) 47.16; 5. Brianne Grant (West Milford) 47.35; 6. Caitlin Potosnak (Highland Lakes) 48.22; 7. Kaytlena Stillman (Mountain Lakes) 48.25; 8. Kara Galvin (Packanack Lake) 50.05; 9. Julia Huang (Mountain Lakea) 50.11; 10. Kelly Spreen (Green Pond) 51.19; 11. Deveney Zebrowski (West Milford) 51.52; 12. Hailey Growney (White Meadow) 52.16; 13. Reiley Phelan (Packanack Lake) 52.44; 14. Courtney Vanderpoel (Packanack Lake) 52.50; 15. Samantha Lee (Lincoln Park) 52.81; 16. Lauren LaRocco (Mountain Lakes) 52.85; 17. Christen Cherry (Lincoln Park) 52.94; 18. Cynthia Shanahan (Lincoln Park) 53.14; 19. Jordan Renna (Mountain Lakes) 53.43; 20. Tonya Lee (Packanack Lake) 54.09; 21. Katie Slezak (White Meadow) 54.51; 22. Ellie Mendelsohn (Mountain Lakes) 54.90; 23. Lynn Skrzat (Pequannock) 55.80; 24. Tinamarie DeGeorge (Pequannock) 56.16; 25. Melissa Dazo (Pequannock) 57.39; 26. Courtney Campbell (Pequannock) 57.49; 27. Ann Delmoro (Pequannock) 58.83; 28. Mary Grace Lyness (Mountain Lakes) 58.88; 29. Cara Pokrykwa (Pequannock) 1:00.32; 30. Jacqueline Lennon (Packanack Lake) 1:00.65; 31. Abby Griffin (Mountain Lakes) 1:00.97; 32. Erica Keil (Packanack Lake) 1:01.48; 33. Lauren Gurka (Packanack Lake) 1:01.69; 34. Dari Flaherty (Green Pond) 1:01.76; 35. Cara Fitzgerald (Mountain Lakes) 1:02.05; 36. Leah Martin (Packanack Lake) 1:03.52; 37. Alexandra Marcellari (Highland Lakes) 1:04.04; 38. Lauren Mindos (Highland Lakes) 1:07.39; 39. Kristin Merker (Lincoln Park) 1:07.88; 40. Rebecca Biagini (Packanack Lake) 1:08.54; 41. Elizabeth Fales (Erskine Lake) 1:11.69; 42. Kristina Ostrom (Erskine Lake) 1:16.91; 43. Hillary Halter (Packanack Lake) 1:18.46 |
12 & 13 Boys 50-Meter Breaststroke: 1. Jesse Cohen (Mountain Lakes) 41.68; 2. Dan Matarazzo (Packanack Lake) 45.33; 3. Evan Mendelsohn (Mountain lakes) 45.34; 4. Thomas Colicchio (West Milford) 45.48; 5. Michael Caiazzo (Wayne) 45.99; 6. Michael Delmoro (Pequannock) 46.14; 7. Larry Martin (Packanack Lake) 46.64; 8. Derrick Douglas (Pequannock) 46.84; 9. Brian Ferguson (Lake Valhalla) 46.86; 10. Chris Shand (Mountain Lakes) 47.53; 11. Masaka Vincent (Mountain lakes) 49.16; 12. Mike Hoglund (Lincoln Park) 49.61; 13. Tucker Gniewek (Mountain Lakes) 51.65; 14. Kevin Growney (White Meadow) 52.15; 15. Brian Bald (Pequannock) 52.62; 16. Kibria Golam (Packanack Lake) 53.27; 17. Michael Card (West Milford) 53.44; 18. Trevor Donnelly (Mountain Lakes) 54.13; 19. Matthew Apel (Mountain Lakes) 56.03; 20. Tim Walsh (Lincoln Park) 57.50; 21. Keith Peterson (Packanack Lake) 1:11.76 |
12 & 13 Girls 50-Meter Breaststroke: 1. Lea Durant (Fayson Lakes) 39.37; 2. Paula Phelan (Packanack Lake) 42.52; 3. Alison Geraghty (Mountain Lakes) 42;67; 4. Elizabeth Murray (Pequannock) 43.275; 5. Colleen Reminsky (Lake Valhalla) 43.37; 6. Tara Graham (White Meadow) 43.93; 7. Lauren English (Packanack) 44.39.2; 8. Kaitlin Roehrer (Fayson Lakes) 47.53; 9. Laura Santonacita (West Milford) 47.59; 10. Eric Barry (Packanack Lake) 47.97; 11. Julie Devries (Green Pond) 48.02; 12. Tiffany Lee (Packanack Lake() 48.11; 13. Jenna LaRocco (Mountain Lakes) 48.73; 14. Emily Wisniewski (Highland lakes) 49.15; 15. Clare Wang (Mountain Lakes) 49.97; 16. Anneliese Jelinek (Packanack Lake) 50.37; 17. Claure Halter (Mountain Lakes) 50.80; 18. Erin Acker (Highland Lakes) 51.92; 19. Melanie Cenicola (Packanack Lake) 52.25; 20. Dayna Leonard (Packanack Lake) 52.61; 21. Nicole Paulosky (Erskine Lake) 53.91; 22. Katie Happer (Mountain Lakes) 54.76; 23. Christina Breznak (Pequannock) 54.87; 24. Marisa Oriente (Packanack Lake) 55.22; 25. Canielle Lennon (Pequannock) 57.61; 26. Allyson Boertzel (Mountain Lakes) 1:00.66; 27. Kelly Stetter (Mountain Lakes) 1:03.20; 28. Allison Lamb (Packanack Lake) 1:08.65 |
14 & 15 Boys 50-Meter Breaststroke: 1. Anthony Cangialosi (Wayne) 39.28; 2. A.J. Walker (Packanack Lake) 41.95; 3. Christopher Darmstater (Wayne) 42.72; 4. Nick Mindo (Highland Lakes) 42.89; 5. Matthew Alexander (Highland Lakes) 43.73; 6. Ted Plaisted (Mountain Lakes) 51.86 |
14 & 15 Girls 50-Meter Breaststroke: 1. Lauren Grant (West Milford) 37.22;
2. Katie Chambers (Mountain lakes) 38.05; 3. Katelyn Esposito (Highland Lakes) 42.92; 4. Lindsay Heimburg (Packanack
Lake) 42.99; 5. Kara Mowry (Lincoln Park) 44.36; 6. Shannon Fitzgerald (West Milford) 45.99; 7. Katie Devries (Green
Pond) 46.17; 8. Kim Romanowski (Highland Lakes) 46.55; 9. Trisha Donovan (Packanack Lake) 46.81; 10. Jolene Florio
(West Milford) 47.22; 11. Allison Rienecker (Highland lakes) 47.47; 12. Ann DelaMontaigne (Fayson Lakes) 48.69;
13. Nicole Fitzgerald (West Milford) 49.04; 14. Sarah Rich (Mountain Lakes) 49.54; 15. Alyson Spreen (Green Pond)
51.10; 16. Julianne Kellar (Erskine Lake) 51.40 16 & 17 Boys 50-Meter Breaststroke: 1. Patrick Wolf (Packanack Lake) 49.39 |
16 & 17 Girls 50-Meter Breaststroke: 1. Karolyn Donovan (Packanack Lake) 49.93; 2. Stacy Lee (Packanack Lake) 53.94 |
18 to 25 Men's 50-Meter Breastroke: 1. Andrew O'Neill (White Meadow) 37.69; 2. Mark Niziol (Packanack Lake) 38.97; 3. Steven Papendick (Fayson Lakes) 42.15 |
18 to 25 Women's 50-Meter Breaststroke: 1. Tricia Chambers (Mountain Lakes) 40.77; 1. Kate DelaMontaigne (Fayson Lakes) 46.91 |
26 to 35 Men's 50-Meter Breaststroke: 1. Chris D'Anna (Lincoln Park) 35.58; 2. Jerry Phelan (Packanack Lake) 37.94; 3. David Leshnower (Mountain Lakes) 41.31 |
26 to 35 Women's 50-Meter Breaststroke: 1. Cathy O'Brien (White Meadow) 44.31; 2. Cornelia Muehler (Mountain Lakes) 45.32; 3. Erin Plant (Mountain Lakes) 49.09 |
36 & Older Men's 50-Meter Breaststroke: 1. Mark Galante (Highland Lakes) 45.84 |
36 & Older Women's 50-Meter Breaststroke: 1. Liz Giannini (Highland lakes) 45.37; 2. Lynn English (Packanack Lake) 46.40; 3. Laura Graham (White Meadow) 50.03; 4. Joanne Ciriello (Wayne) 50.56; 5. Gail Oroho (Highland lakes) 50.75 |
|
|
|
|
|
||||||||||
(973) 364-0605 |
(973) 364-0605 |
(973) 364-0605 |
(973) 364-0605 |
(973) 364-0605 |
7 & Under Boys 50-Meter Backstroke: 1. Connor Flaherty (Green Pond) 46.14; 2. Christopher Severn (Pequannock) 57.47; 3. Bernard Wang (Mountain Lakes) 1:04.48; 4. Samuel Donnelly (Mountain Lakes) 1:20.02; 5. Sebastian Hull (Packanack Lake) 1:21.13; 6. Casey Paulosky (Erskine Lake) 1:31.32; 7. Robert Williams (Packanack Lake) 1:42.86; 8. Sean Bennett (Packanack Lake) 2:26.83 |
7 & Under Girls 50-Meter Backstroke: 1. Nicole Caci (Pequannock) 57.25; 2. Lauren Parak (Highland Lakes) 1:05.60; 3. Kristen MacDonald (Fayson Lakes) 1:12.20; 4. Laura Modak (Wayne) 1:15.64; 5. Vivian Hung (Mountain Lakes) 1:18.13; 6. Kristi Byram (Erskine Lake) 1:20.74; 7. Rebecca DiCenso (Packanack Lake) 1:22.28; 8. Cathrine Beimfohr (Mountain Lakes) 1:22.56; 9. Rebecca Nash (Fayson Lakes) 1:23.27; 10. Alexis Huguenel (Green Pond) 1:23.98; 11. Sarah Murphy (Packanack Lake) 1:28.91; 12. Erin Fleming (Packanack lake) 1:29.36; 13. Samantha Leonard (Packanack Lake) 1:30.48; 14. Emily Vogel (Packanack Lake) 1:36.24; 15. Brittany Bockhorn (Erskine Lake) 1:36.36; 16. Vanessa Stanfield (Packanack Lake) 1:38.10; 17. Christina Burke (Erskine Lake) 2:15.05 |
8 & 9 Boys 50-Meter Backstroke: 1. Luke Papendick (Fayson Lakes) 42.32; 2. Ben Halter (Mountain Lakes) 53.32; 3. Colin Donovan (Packanack Lake) 55.53; 4. Sean Walsh (Lincoln Park) 56.50; 5. 5. John Wayne Wisniewski (Highland Lakes) 58.09; 6. Tim Hoglund (Lincoln Park) 59.04; 7. Justin Barry (Packanack Lake) 1:03.62; 8. R.J. DeGeorge (Pequannock) 1:04.21; 9. Kyle Dinan (Packanack Lake) 1:05.33; 10. Jason McClure (Pequannock) 1:06.85; 11. Lawrence Huang (Mountain Lakes) 1:08.93; 12. Logan Erickson (Mountain Lakes) 1:10.01; 13. Tyler Batesko (Mountain Lakes) 1:10.20; 14. Michael Wang (Mountain Lakes) 1:10.26; 15. Steven Lennon (Packanack Lake) 1:10.45; 16. Hunter Flanagan (Packanack Lake) 1:12.44; 17. Noah Vogel (Packanack Lake) 1:13.88; 18. Chad Tannous Packanack Lake) 1:17.07; 19. Alexander Dewing (Mountain Lakes) 1:17.57 |
8 & 9 Girls 50-Meter Backstroke: 1. Julia Pulitano (Mountain Lakes) 49.36; 2. Megan Breznak (Pequannock) 49.83; 3. Maria McClure (Pequannock) 53.44; 4. Megan Horovitz (Fayson Lakes) 53.86; 5. Carly Coughlin (Packanack Lake) 55.65; 6. Allison Miller (Pequannock) 55.66; 7. Danielle Maddalena (Erskine Lake) 56.69; 8. Natasha Lindstrom (Erskine Lake) 57.08; 9. Kristen Roehrer (Fayson Lakes) 57.13; 10. Tori Byram (Erskine Lakes) 57.13; 11. Molly Minchew (Mountain Lakes) 58.65; 12. Cheryl Skrzat (Pequannock) 59.19; 13. Annelie Muehler (Mountain Lakes) 1:00.11; 14T. Kristen Wright (Lincoln Park) 1:00.53; 14T. Lauren Yaconis (Pequannock) 1:00.53; 16. Nicole Modak (Wayne) 1:00.98; 17. Molly Shuttlesworth (Pequannock) 1:01.91; 18. Lauren Beimfohr (Mountain Lakes) 1:02.41; 19. Jamie Montesano (Packanack Lake) 1:04.46; 20. Carly Gniewek (Mountain Lakes) 1:04.50; 21. Rebecca Oriente (Packanack Lake) 1:06.43; 22. Meg Lappe (Mountain Lakes) 1:06.66; 23. Rachel Hinds (Mountain Lakes) 1:08.28; 24. Margot Fitzgerald (Mountain Lakes) 1:09.59; 25. Daisy Phelan (Packanack Lake) 1:10.21; 26. Alexis Krol (Highland Lakes) 1:11.06; 27. Jayanne Leonard (Packanack Lake) 1:11.63; 28. Kim DelaMontaigne (Fayson Lakes) 1:15.47; 29. Justine Garcia (Pequannock) 1:15.88; 30. Jessica Rozgonyi (Pequannock) 1:16.10; 31. Holly Burke (Erskine Lake) 1:17.53; 32. Veronia Lyness (Mountain Lakes) 1:17.58; 33. Briana Stanfield (Packanack Lake) 1:21.67; 34. Tiffany Thumann (Pequannock) 1:23.04; 35. Cassandra Bockhorn (Erskine Lakes) 1:23.56; 36. Alice Plante (Mountain Lakes) 1:24.17; 37. Danielle Gallo (Packanack Lake) 1:24.69; 38. Caitlin Murphy (Pequannock) 1:24.99; 39. Beatrice Ramirez (Erskine Lake) 1:25.68; 40. Emily Chamberlain (Packanack Lake) 1:28.80 |
10 & 11 Boys 50-Meter Breaststroke: 1. Charley Wang (Mountain Lakes) 34.99; 2. Daniel Pulitano (Mountain Lakes) 40.85; 3. Patrick Oroho (Highland Lakes) 42.11; 4. Brian Gurka (Packanack Lake) 45.52; 5. Matthew Parsons (Green Pond) 45/57; 6. Adam Gill (Packanack Lake) 45.60; 7. Andrew English (Packanack Lake) 46.80; 8. Kyle Grosman (Green Pond) 48.91; 9. Michael Paulosky (Erskine Lake) 50.57; 10. Jack Murray (Pequannock) 51.21; 11. Greg Louis (Mountain Lakes) 51.23; 12. Erich Homenick (Packanack Lake) 52.40; 13. Jordy Stillman (Mountain Lakes) 53.10; 14. Brendan Walsh (Lincoln Park) 56.38; 15. Jeffrey Hull (Packanack Lake) 56.88; 16. Andrew Hung (Mountain Lakes) 58.68; 17. Christopher Dewing (Mountain Lakes) 1:05.25; 18. Ed Paulosky (Erskine Lake) 1:05.72 |
10 & 11 Girls 50-Meter Backstroke: 1. Deveney Zebrowski (West Milford) 40.29; 2. Christen Cherry (Lincoln Park) 41.75; 3. Kaytlena Stillman (Mountain lakes) 42.86; 4. Hailey Growney (White Meadow) 43.31; 5. Tonyta Lee (Packanack Lake) 43.57; 6. Angela Severn (Pequannock) 43.95; 7. Caroline Dewing (Mountain Lakes) 45.09; 8. Julia Huang (Mountain Lakes) 46.86; 9. Nicole Considine (Packanack Lake) 46.87; 10. Katie Slezak (White Meadow) 47.09; 11. Cynthia Shanahan (Lincoln Park) 47.43; 12. Michelle Caiazzo (Wayne) 47.40; 13. Lauren Gurka (Packanack Lake) 47.61; 14. Kara Galvin (Packanack Lake) 48.86; 15. Blythe Lalley (Highland Lakes) 49.13; 16. Kelly Spreen (Green Pond) 49.77; 17. Alix Batesko (Mountain Lakes) 50.55; 18. Samantha Lee (Lincoln Park) 51.73; 19. Tinamarie DeGeorge (Pequannock) 51.76; 20. Lauren LaRocco (Mountain Lakes) 52.00; 21. Alexa Winschuh (Packanack Lake) 52.94; 22. Ann Delmoro (Pequannock) 52.98; 23. Melissa Dazo (Pequannock) 53.05; 24. Madalyn Summers (Erskine Lake) 53.30; 25. Alexandra Marcellari (Highland Lakes) 53.71; 26. Mary Grace Lyness (Mountain Lakes) 55.15; 27. Dari Flaherty (Green Pond) 55.43; 28. Cara Fitzgerald (Mountain Lakes) 55.92; 29. Grace Frisco (Packanack Lake) 57.49; 30. Courtney Campbell (Pequannock) 58.35; 31. Victoria Holle (Erskine Lake) 58.68; 32. Leah Martin (Packanack Lake) 59.30; 33. Elizabeth Fales (Erskine Lake) 59.69; 34. Hillary Halter (Packanack Lake) 1:02.51; 35. Erica Keil (Packanack Lake) 1:03.91; 36. Ashley Graham (Lincoln Park) 1:07.70; 37. Kristina Ostrom (Erskine Lake) 1:08.35; 38. Caitlyn Huguenel (Green Pond) 1:09.81; 29. Jordan Renna (Mountain Lakes) 1:10.11; 4. Jordan Anderson (Highland lakes) 1:10.77; 41. Abby Griffin (Mountain Lakes) 1:11.42; 42. Kristin Merker (Lincoln Park) 1:12.10; 43. Melissa Francescone (Pequannock) 1:19.51; 44. Heather Guarini (Highland Lakes) 1:19.51 |
12 & 13 Boys 50-Meter Backstroke: 1. Jesse Cohen (Mountain Lakes) 33.23; 2. Tim Walsh (Lincoln Park) 37.41; 3. Michael Delmoro (Pequannock) 38.22; 4. Tucker Gniewek (Mountain lakes) 38.55; 5. Thoms Colicchio (West Milford) 39.66; 6. Kyle Winschuh (Packanack Lake) 40.71; 7. Chris Shand (Mountain Lakes) 41.80; 8. Brian Ferguson (Lake Valhalla) 42.74l 9. Kevin Growney (White Neadow Lake) 45.11; 10. Mike Hoglunc (Lincoln Park) 45.87; 11. Adam Minchew (Mountain Lakes) 46.05; 12. Larry Martin (Packanack Lake) 47.27; 13. Dan Matarazzo (Packanack Lake) 49.76; 14. Matthew Apel (Mountain Lakes) 50.10; 15. Michael Card (West Milford) 52.45; 16. Trevor Donnelly (Mountain lakes) 53.69; 17. Masaki Vincent (Mountain Lakes) 58.26; 18. Keith Peterson (Packanack Lake) 1:00.42 |
12 & 13 Girls 50-Meter Backstroke: 1. Lauren English (Packanack Lake) 33.36; 2. Lea Durant (Fayson Lakes) 38.23; 3. Kaitlin Roehrer (Fayson Lakes) 38.63; 4. Elizabeth Murray (Pequannock) 38.68; 5. Paula Phelan (Packanack Lake) 39.53; 6. Laura Santonacita (West Milford) 40.64; 7. Hannah Papendick (Fayson Lakes) 40.81; 8. Kaitlin Randerhoff (Pequannock) 41.14; 9. Colleen Reminsky (Lake Valhalla) 41.84; 10. Tiffany Lee (Packanack Lake) 42.91; 11. Lauren Stanford (Lincoln Park) 43.58; 12. Erin Barry (Packanack Lake) 44.27; 13. Emily Wisniewski (Highland Lakes) 44.50; 14. Jenna LaRocco (Mountain Lakes) 46.64; 15. Melanie Cenicola (Packanack lake) 48.32; 16. Danielle Lennon (Pequannock) 48.92; 17. Katie Happer (Mountain lakes) 50.03; 18. Alison Geraghty (Mountain Lakes) 50.06; 19. Julie Devries (Green Pond) 50.44; 20. Clare Wang (Mountain Lakes) 51.10; 21. Claire Halter (Mountain Lakes) 55.34; 22. Candice Caputo (Packanack Lake) 55.61; 23. Allyson Boertzel (Mountain Lakes) 57.18; 24. Nicole Paulosky (Erskine Lake) 1:02.35; 25. Kelly Stetter (Mountain lakes) 1:03.97; 26. Allison Lamb (Packanack Lake) 1:07.71 |
14 & 15 Boys 50-Meter Backstroke: 1. A.J. Walker (Packanack Lake) 33.21; 2. Anthony Cangialosi (Wayne) 37.53; 3. Ted Plaisted (Mountain Lakes) 39.52 |
14 & 15 Girls 50-Meter Backstroke: 1. Rachel Coviello (Wayne) 33.48; 2. Katelyn Esposito (Highland Lakes) 37.86; 3. Jena Leibowitz (Packanack Lake) 38.42; 4. Katie Chambers (Mountain Lakes) 38.55; 5. Kara Mowry (Lincoln Park) 39.27; 6. Maggie Slezak (White Meadow) 39.43; 7. Lindsay Heimburg (Packanack) 39.71; 8. Shannon Fitzgerald (West Milford) 41.57; 9. Shannon Romanowski (Highland Lakes) 42.05; 10. Allison Rienecker (Highland Lakes) 43.32; 11. Sarah Rich (Mountain Lakes) 44.67; 12. Nicole Fitzgerald (West Milford) 44.69; 13. Julianne Kellar (Erskine Lake) 47.09; 14. Katie Devries (Green Pond) 47.36; 15. Jolene Florio (West Milford) 48.77; 16. Ann DelaMontaigne (Fayson Lakes) 49.43 |
16 & 17 Boys 50-Meter Backstroke: 1. Brett Drisgula (Erskine) 36.00; 2. Ed Gurka (Packanack Lake) 39.88; 3. Patrick Wolf (Packanack Lake) 43.29 |
16 & 17 Girls 50-Meter Backstroke: 1. Courtney Jones (Packanack Lake) 53.01 |
18 to 25 Men's 50-Meter Backstroke: 1. Steven Papendick (Fayson Lakes) 34.13; 2. Mark Niziol (Packanack Lake) 34.51 |
18 to 25 Women's 50-Meter Backstroke: 1. Tricia Chambers (Mountain Lakes) 36.41; 2. Kate DelaMontaigne (Fayson Lakes) 48.63 |
26 & Older Men's 50-Meter Backstroke: 1. David Leshnower (Mountain Lakes) 35.60; 2. Mark Galante (Highland Lakes) 35.97; 3. Chris D'Anna (Lincoln Park) 37.20 |
26 & Older Women's 50-Meter Backstroke: 1. Cathy O'Brien (White Meadow) 40.22; 2. Cornelia Muehler (Mountain Lakes) 44.92; 3. Erin Plant (Mountain Lakes) 49.05; 4. Beth Jelinek (Packanack Lake) 49.71 |
If you have an existing sports web site of local interest, we welcome the opportunity to add it as an affiliate to our pages. All inquiries may be made to [email protected] |
|
|
|||||||
(973) 364-0605 |
Copyright © 1988-2002 sportsinthegardenstate.com. |
(973) 364-0605 |
||||||
All rights reserved. |