|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
2002 Packanack Invitational |
2002 Pequannock Invitational |
2002 Highland Lakes Invitational |
2002 Fayson Lakes Invitational |
2002 Erskine Lakes Invitational |
Directions to Green Pond |
|
|
|
|
|
|
|||||
(973) 627-0400 |
(973) 364-0605 |
(973) 283-5622 |
(973) 364-0605 |
Wednesday - August 7, 2002 - Green Pond 263 - Smoke Rise 236 |
8 & Under Boys 50-Meter Breaststroke: 1. Jared Huston (GP) 1:08.52; 2. Brian O'Neill (GP) 1:14.69; 2. Corey Spies (SR) 1:17.43 |
8 & Under Girls 50-Meter Breaststroke: 1. Emma Tuz (GP) 1:02.81; 2. Lindsay Kahlbaugh (SR) 1:04.28; 3. Aine Schanche (SR) 1:06.49; 4. Jessica Daniels (SR) 1:13.71; 5. Erin Mullancy (SR) 1:16.71; 6. Christina Cirillo (SR) 1:25.80 |
9 & 10 Boys 50-Meter Breaststroke: 1. Greg Ketchum (SR) 56.18; 2. Brett Dutton (SR) 1:03.31; 3. Joseph Beckmann (GP) 1:03.56; 4. Derek Huston (GP) 1:03.73; 5. Tyler Bliss (GP) 1:04.75; 6. Tommy Hanright (GP) 1:07.75; 7. Trevor DeVisser (SR) 1:09.00; 8. Branden Cook (GP) 1:23.47 |
9 & 10 Girls 50-Meter Breaststroke: 1. Rebecca Heffernan (SR) 54.21; 2. Katherine Gibson (SR) 55.59; 3. Danielle Westerhoff (SR) 56.84; 4. Annalyse Bott (GP) 1:00.97; 5. Brittany O'Neill (GP) 1:02.39; 6. Mackenzie Eeelen (SR) 1:05;21; 7. Michele Staub (GP) 1:05.87 |
11 & 12 Boys 50-Meter Breaststroke: 1. Joel Veenstra (GP) 47.37; 2. Chase Dutton (SR) 47.83; 3. Tommy VanHerWarde (GP) 51.43; 4. Kyle Grosman (GP) 32.53; 5. Tim Daniels (SR) 55.82; 6. Christian Beckmann (GP) 58.75 |
11 & 12 Girls 50-Meter Breaststroke: 1. Kelly Spreen (GP) 49.40; 2. Catherine Luckey (SR) 1:03.65 |
13 & 14 Boys 50-Meter Breaststroke: 1. David MacQueston (GP) 45.90; 2. Tim Ketchum (SR) 47.37; 3. Russel Mataya (GP) 52.49; 4. Kyle Bliss (GP) 53.10; 5. Jack Grossmann (GP) 1:00.86 |
13 & 14 Girls 50-Meter Breaststroke: 1. Katie Devries (GP) 43.06; 2. Julie Devries (GP) 49.14; 3. Dani Roselius (SR) 51.28; 4. Erin Beckmann (GP) 56.88 |
15 to 18 Boys 50-Meter Breaststroke: 1. Ben Hatke (GP) 35.69; 2. Jeff Mataya (GP) 45.53; 3. Kevin Brightly (GP) 47.41 |
15 to 18 Girls 50-Meter Breaststroke: 1. Amanda Farrand (GP) 47.81; 2. Alyson Spreen (HGP) 50.31 |
10 & Under Boys 50-Meter Butterfly: 1. Justin Bogsa (SR) 1:01.68; 2. Jared Huston (GP) 1:18.50; 3. Connor Brightly (GP) 1:38.34 |
10 & Under Girls 50-Meter Butterfly: 1. Danielle Westergoff (SR) 53.44; 2. Rebecca Heffernan (SR) 55.81; 3. Caitlyn Huguenel (GP) 1:09.18; 4. Kelsey Gibson (SR) 1:11.75; 5. Annalyse Bott (GP) 1:13.21 |
11 & 12 Boys 50-Meter Butterfly: 1. Joel Veenstra (GP) 47.38; 2. Kyle Grosman (GP) 47.66; 3. Tyler Schluter (SR) 58.65 |
11 & 12 Girls 50-Meter Butterfly: 1. Jacqueline Mamary (SR) 45.53; 2. Eva Bednarczyk (GP) 48.50 |
13 & 14 Girls 50-Meter Butterfly: 1. Katie Devries (GP) 40.34; 2. Greta Bednarczyk (GP) 42.94; 3. Emily Mazilu (SR) 53.87 |
15 to 18 Boys 50-Meter Butterfly: 1. Kevin Brightly (GP) 35.12; 2. Jeff Mataya (GP) 37.36 |
15 to 18 Girls 50-Meter Butterfly: 1. Alyson Spreen (GP) 48.34 |
8 & Under Boys 50-Meter Backstroke: 1. John Mamary (SR) 1:01.71; 2. Brian O'Neill (GP) 1:09.43; 3. Ryan Hanirght (GP) 1:11.21; 4. Corey Spies (SR) 1:14.59; 5. Ryan Tiefenbacher (GP) 1:24.90; 6.David Devries (GP) 1:36.28; 7. Cory Cook (GP) 1:42.50 |
8 & Under Girls 50-Meter Backstroke: 1. Aine Schanche (SR) 1:02.62; 2. Margariyte Beckmann (GP) 1:07.46; 3. Margarite Beckmann (GP) 1:07.46; 4. Erin Mullancy (SR) 1:14.56; 5. Alexis Huguenel (GP) 1:22.03; 6. Aoife Schanche (SR) 1:29.60; 7. Renee Staub (GP) 1:57.23 |
9 & 10 Boys 50-Meter Backstroke: 1. Trevor DeVisser (SR) 53.85; 2. Tommy Hanright (GP) 1:00.09; 3. Derek Huston (GP) 1:00.10; 4. Eric Holling (GP) 1:06.30; 5. Mike Roselius (SR) 1:08.06; 6. Branden Cook (GP) 1:15.01; 7. Max Schluter (SR) 1:15.95; 8. Tyler Bliss (GP) 1:30.03; 9. Kenny Waldrop (SR) 1:57.56 |
9 & 10 Girls 50-Meter Backstroke: 1. Katie Kahlbaugh (SR) 50.15; 2. Lianna Devries (GP) 52.00; 3. Olivia Prentzel (SR) 56.15; 4. Mackenzie Eelen (SR) 1:04.74; 5. Kayleigh Hausser (SR) 1:05.00; 6. Caitlyn Huguenel (GP) 1:06.65; 7. Brittany O'Neill (GP) 1:16.35; 8. Allison Beckmann (GP) 1:21.50; 9. Michele Staub (GP) 1:30.55; 10. Jessie Sommers (GP) 1:47.47 |
11 & 12 Boys 50-Meter Backstroke: 1. Matthew Parsons (GP) 46.99; 2. Tyler Schluter (SR) 53.34; 3. Tim Daniels (SR) 1:00.71; 4. Billy Hanright (GP) 1:05.42 |
11 & 12 Girls 50-Meter Backstroke: 1. Eva Bednarczyk (GP) 50.65; 2. Jacqueline Mamary (SR) 52.00; 3. Kelly Spreen (GP) 52.34; 4. Dani Roselius (SR) 52.40; 5. Emily Mazilu (SR) 1:02.70 |
13 & 14 Boys 50-Meter Backstroke: 1. Russel Mataya (GP) 43.57; 2. Charlie Roselius (SR) 48.71; 3. Jack Grossmann (GP) 59.36; 4. Tim Ketchum (SR) 59.65; 5. Ralph Grossmann (GP) 1:02.28 |
13 & 14 Girls 50-Meter Backstroke: 1. Greta Bednarczyk (GP) 46.11; 2. Katie Devries (GP) 50.92; 3. Julie Devries (GP) 53.03; 4. Erin Beckmann (GP) 1:00.13 |
15 to 18 Boys 50-Meter Backstroke: 1. Ben Hatke (GP) 38.79; 2. Jeff Mataya (GP) 41.03; 3. Kevin Brightly (GP) 56.56 |
15 to 18 Girls 50-Meter Backstroke: 1. Alyson Spreen (GP) 50.85 |
8 & Under Boys 50-Meter Freestyle: 1. John Mamary (SR) 1:00.43; 2. Ryan Hanright (GP) 1:05.15; 3. Brian O'Neill (GP) 1:07.47; 4. Cory Cook (GP) 1:18.23; 5. David Devries (GP) 1:27.28; 6. Connor Grosman (GP) 1:33.46; 7. Ryan Tiefenbacher (GP) 1:48.05 |
8 & Under Girls 50-Meter Freestyle: 1. Lindsay Kahlbaugh (SR) 50.95; 2. Emma Tuz (GP) 55.83; 3. Margarite Beckmann (GP) 1:01.28; 4. Jessica Daniels (SR) 1:09.73; 5. Christina Cirillo (SR) 1:15.34; 6. Alexis Huguenel (GP) 1:27.03; 7. Renee Staub (GP) 2:07.49 |
9 & 10 Boys 50-Meter Freestyle: 1. Greg Ketchum (SR) 47.34; 2. Tommy Hanright (GP) 49.81; 3. Eric Holling (GP) 55.95; 4. Tyler Bliss (GP) 57.85; 5. Branden Cook (GP) 58.43; 6. Joseph Beckmann (GP) 59.60; 7. Brett Dutton (SR) 1:02.07; 8. Connor Brightly (GP) 1:04.65; 9. Max Schluter (SR) 1:12.09 |
9 & 10 Girls 50-Meter Freestyle: 1. Katie Kahlbaugh (SR) 42.62; 2. Kelsey Gibson (SR) 49.09; 3. Molly Prentzel (SR) 50.81; 4. Katherine Gibson (SR) 51.21; 5. Lianna Devries (GP) 52.60; 6. Caitlyn Huguenel (GP) 54.22; 7. Brittany O[Neill (GP) 59.19; 8. Michele Staub (GP) 1:11.70; 9. Allison Beckmann (GP) 1:12.06; 10. Jessie Sommers (GP) 1:28.37 |
11 & 12 Boys 50-Meter Freestyle: 1. Matthew Parsons (GP) 37.99; 2. Chase Dutton (SR) 38.95; 3. Tommy VanHerWarde (GP) 44.03; 4. Alex Bliss (GP) 53.75; 5. Billy Hanright (GP) 57.72; 6. Christian Beckmann (GP) 1:04.52 |
11 & 12 Girls 50-Meter Freestyle: 1. Kelly Spreen (GP) 43.19; 2. Evan Bednarcyzk (GP) 43.90; 3. Catherine Luckey (SR) 58.96 |
13 & 14 Boys 50-Meter Freestyle: 1. David MacQueston (GP) 34.25; 2. Russel Mataya (GP) 37.66; 3. Charlie Roselius (SR) 41.21; 4. Ralph Grossman (GP) 44.75; 5. Kyle Bliss (GP) 44.80 |
13 & 14 Girls 50-Meter Freestyle: 1. Julie Devries (GP) 39.63; 2. Greta Bednarczyk (GP) 40.27; 3. Katie Devries (GP) 41.63; 4. Erin Beckmann (GP) 44.91; 5. Katrina Kasabri (SR) 48.78 |
15 to 18 Boys 100-Meter Freestyle: 1. Jeff Mataya (GP) 1:12.82; 2. Ben Hatke (GP) 1:14.90; 3. Kevin Brightly (GP) 1:27.43 |
15 to 18 Girls 100-Meter Freestyle: 1. Alyson Spreen (GP) 1:34.87 |
Wednesday - July 31, 2002 - Green Pond 280 - West Milford 309 |
Wednesday - July 24, 2002 - Green Pond 266 - Lincoln Park 312 |
Wednesday - July 17, 2002 - Lake Valhalla 310 - Green Pond 279 |
8 & Under Boys 50-Meter Breaststroke: 1. Jared Huston (GP) 1:05.72; 2. Connor Flaherty (GP) 1:07.60; 3. Chris Potosnak (GP) 1:09.54; 4. Alex Kazior (LV) 1:10.96 |
8 & Under Girls 50-Meter Breaststroke: 1. Maura Passione (LV) 1:11.37; 2. Alexa Goldenberg (LV) 1:12.65; 3. Zoe Dickert (LV) 1:32.72 |
9 & 10 Boys 50-Meter Breaststroke: 1. Joseph Beckmann (GP) 1:01.98; 2. Derek Huston (GP) 1:05.04; 3. Nick Knauer (LV) 1:08.09; 4. Matt Puleo (LV) 1:08.57; 5. Christian Capo (LV) 1:10.10; 6. Timothy Remmert (GP) 1:13.47; 7. Robert Polye (GP) 1:25.52 |
9 & 10 Girls 50-Meter Breaststroke: 1. Jenna Glick (LV) 52.93; 2. Katie Potosnak (LV) 57.47; 3. Annalyse Bott (GP) 1:02.39; 4. Michele Staub (GP) 1:06.88; 5. Rachel Dickert (LV) 1:08.00; 6. Lianna Devries (GP) 1:16.18 |
11 & 12 Boys 50-Meter Breaststroke: 1. Brian Ferguson (LV) 46.48; 2. Joel Veenstra (GP) 46.93; 3. Anthony Gobeille (GP) 49.93; 4. Mick Cumiskey (LV) 49.97; 5. Tommy VanHerwarde (GP) 55.24; 6. Joseph Remmert (GP) 1:00.02; 7. Alex Bliss (GP) 1:00.88; 8. Christian Beckmann (GP) 1:02.32; 9. Evan Schmidt (LV) 1:03.44 |
11 & 12 Girls 50-Meter Breaststroke: 1. Layne Whyte (LV) 50.80; 2. Kelly Spreen (GP) 51.21; 3. Amanda Kazior (LV) 1:00.80; 4. Brooke Roman (LV) 1:04.19; 5. Taylor Vigil (LV) 1:09.43 |
13 & 14 Boys 50-Meter Breaststroke: 1. Rudy Coviello (LV) 43.59; 2. Mikel Rivera (LV) 46.37; 3. Aaron Glick (LV) 49.31; 4. Russel Mataya (GP) 50.55; 5. Kyle Bliss (GP) 52.94 |
13 & 14 Girls 50-Meter Breaststroke: 1. Rachel Bishop (GP) 42.38; 2. Katie Devries (GP) 43.52; 3. Colleen Cumiskey (LV) 43.55; 4. Diana Reese (LV) 48.16; 5. Erin Beckmann (GP) 54.58 |
15 to 18 Boys 50-Meter Breaststroke: 1. Evan Seftel (LV) 37.76; 2. Ben Iwrey (GP) 38.70; 3. Travis Okulski (LV) 46.70; 4. Frank McNally (LV) 49.25 |
15 to 18 Girls 50-Meter Breaststroke: 1. Paige Forsythe (LV) 44.84; 2. Alicia Seftel (LV) 44.95; 3. Christen Reese (LV) 45.85; 4. Cara Remmert (GP) 46.26; 5. Alyson Spreen (GP) 48.26; 6. Stephanie Bozza (LV) 54.18 |
10 & Under Boys 50-Meter Butterfly: 1. Brian Bitterle (LV) 50.61 |
10 & Under Girls 50-Meter Butterfly: 1. Dari Flaherty (GP) 53.14; 2. Madeline Fabbro (LV) 1:09.42; 3. Dana Reminsky (LV) 1:10.84 |
11 & 12 Boys 50-Meter Butterfly: 1. Michael Regan (LV) 39.15; 2. Brian Ferguson (LV) 45.51; 3. Kyle Grosman (GP) 48.27 |
11 & 12 Girls 50-Meter Butterfly: 1. Ellyn Mahoney (LV) 44.15; 2. Kelly Spreen (GP) 50.15; 3. Eva Bednarczyk (GP) 51.39 |
13 & 14 Boys 50-Meter Butterfly: 1. Kurt Kirkman (LV) 39.95; 2. Mick Cumiskey (LV) 54.82 |
13 & 14 Girls 50-Meter Butterfly: 1. Colleen Cumiskey (LV) 38.27; 2. Katie German (LV) 39.66; 3. Great Bednarczyk (GP) 42.70; 4. Rachel Bishop (GP) 44.48; 5. Julie Devries (GP) 54.79; 6. Chelsea Fabbro (LV) 1:43.75 |
15 to 18 Boys 50-Meter Freestyle: 1. Karl Philippoff (LV) 31.75; 2. Evan Seftel (LV) 33.77; 3. Jeff Mataya (GP) 34.24; 4. Ben Iwrey (GP) 39.15 |
15 to 18 Girls 50-Meter Butterfly: 1. Alayna Watkins (LV) 34.02; 2. Christen Reese (LV) 40.88; 3. Alicia Seftel (LV) 41.01; 4. Cara Remmert (GP) 42.57 |
8 & Under Boys 50-Meter Backstroke: 1. Alex Kazior (LV) 1:06.11; 2. Ryan Hanright (GP) 1:10.18; 3. Chris Potosnak (LV) 1:11.61; 4. Chris Tullo (LV) 1:18.75; 5. Donald Polye (GP) 1:39.93 |
8 & Under Girls 50-Meter Backstroke: 1. Maura Passione (LV) 57.93; 2. Margarite Beckmann (GP) 1:09.59; 3. Alexa Goldenberg (LV) 1:11.00; 4. Emelia Fabbro (LV) 1:12.89; 5. Amanda VanTreuren (LV) 1:13.27; 6. Alexandra Britton (LV) 1:13.76; 7. Larissa Schmidt (LV) 1:19.20; 8. Ashlie Jobst (GP) 1:22.66; 9. Alexis Huguenel (GP) 1:24.17; 10. Brianna Rivera (LV) 1:34.11; 11. Sarah Potosnak (LV) 1:43.51; 12. Olivia Dickert (LV) 2:02.76 |
9 & 10 Boys 50-Meter Backstroke: 1. Brian Bitterle (LV) 48.71; 2. Tommy Hanright (GP) 1:00.33; 3. Derek Huston (GP) 1:01.06; 4. Eric Holling (GP) 1:01.90; 5. Tyler Bliss (GP) 1:10.90; 6. Joseph Beckmann (GP) 1:11.29; 7. Branden Cook (GP) 1:14.86; 8. Orrin Main (LV) 1:20.62; 9. Robert Polye (GP) 1:27.81 |
9 & 10 Girls 50-Meter Backstroke: 1. Dana Reminsky (LV) 58.65; 2. Madeline Fabbro (LV) 1:04.79; 3. Caitlyn Huguenel (GP) 1:08.35; 4. Katie Potosnok (LV) 1:15.32; 5. Allison Beckmann (GP) 1:16.65; 6. Michele Staub (GP) 1:22.55; 7. Jessie Sommers (GP) 1:46.78 |
11 & 12 Boys 50-Meter Backstroke: 1. Michael Regan (LV) 39.88; 2. Kurt Kirkman (LV) 40.27; 3. Joel Veenstra (GP) 45.27; 4. Billy VanTreuren (LV) 48.54; 5. Joseph Rennert (GP) 58.89; 6. Alex Bliss (GP) 1:04.86; 7. Mikey Robertson (LV) 1:06.81; 8. Christian Beckmann (GP) 1:27.89 |
11 & 12 Girls 50-Meter Backstroke: 1. Eva Bednarczyk (GP) 51.03; 2. Amanda Kazior (LV) 58.32; 3. Taylor Vigil (LV) 1:13.37; 4. Brooke Froman (LV) 1:13.44 |
13 & 14 Boys 50-Meter Backstroke: 1. Russel Mataya (GP) 42.15; 2. Rudy Coviello (LV) 44.57; 3. Mikel Rivera (LV) 54.08; 4. Aaron Glick (LV) 55.19; 5. Kyle Bliss (GP) 1:00.55 |
13 & 14 Girls 50-Meter Backstroke: 1. Katie Germano (LV) 39.58; 2. Diana Reese (LV) 44.47; 3. Katie Devries (GP) 47.61; 4. Erin Beckmann (GP) 57.16 |
15 to 18 Boys 50-Meter Backstroke: 1. Karl Philippoff (LV) 34.75; 2. Jeff Mataya (GP) 36.61; 3. Travis Okulski (LV) 49.34; 4. Frank McNally (LV) 1:01.78 |
15 to 18 Girls 50-Meter Backstroke: 1. Paige Forsyth (LV) 38.14; 2. Alayna Watkins (LV) 40.92; 3. Christen Reese (LV) 43.20; 4. Alyson Spreen (GP) 52.28; 5. Stephanie Bozza (LV) 56.37 |
8 & Under Boys 50-Meter Freestyle: 1. Jared Huston (GP) 48.67; 2. Connor Flaherty (GP) 51.18; 3. Chris Potosnak (LV) 1:00.41; 4. Alex Kazior (LV) 1:06.75; 5. Ryan Hanright (GP) 1:12.15; 6. Chris Tullo (LV) 1:21.71; 7. Ethan Glick (LV) 1:24.78; 8. Dan Knauer (LV) 1:25.66; 9. David Devries (GP) 1:36.69; 10. Alex Vigil (LV) 1:38.41; 11. Donald Poyle (GP) 1:43.68 |
8 & Under Girls 50-Meter Freestyle: 1. Maura Passione (LV) 49.38; 2. Zoe Dickert (LV) 57.01; 3. Emelia Fabbro (LV) 1:00.64; 4. Alexandra Britton (LV) 1:01.86; 5. Alexa Goldenberg (LV) 1:09.09; 6. Margarite Beckmann (GP) 1:09.25; 7. Ashlie Jobst (GP) 1:25.77; 8. Alexis Huguenel (GP) 1:26.29; 9. Amanda VanTreuren (LV) 1:26.63; 10. Larissa Schmidt (LV) 1:31.00; 11. Sarah Potosnak (LV) 1:33.15; 12. Brianna Rivera (LV) 1:34.91; 13. Renee Staub (GP) 1:45.55; 14. Olivia Dickert (LV) 2:31.26 |
9 & 10 Boys 50-Meter Freestyle: 1. Matt Ferguson (LV) 44.02; 2. Tommy Hanright (GP) 50.77; 3. Matt Puleo (LV) 51.53; 4. Eric Holling (GP) 56.44; 5. Tyler Bliss (GP) 58.04; 6. Branden Cook (GP) 1:02.03; 7. Timothy Remmert (GP) 1:03.35; 8. Derek Huston (GP) 1:04.17; 9. Nick Knauer (LV) 1:07.56; 10. Robert Polye (GP) 1:12.37; 11. Orrin Main (LV) 1:14.20 |
9 & 10 Girls 50-Meter Freestyle: 1. Dari Flaherty (GP) 43.65; 2. Jenna Glick (LV) 46.82; 3. Caitlyn Huguenel (GP) 50.87; 4. Katie Potaosnok (LV) 50.93; 5. Rachel Dickert (LV) 53.89; 6. Lianna Devries (P) 56.02; 7. Annalyse (Bott (GP) 56.34; 8. Allison Beckmann (GP) 1:06.07; 9. Michele Staub (GP) 1:07.76; 10. Jessie Sommers (GP) 1:35.55 |
11 & 12 Boys 50-Meter Freestyle: 1. Michael Regan (LV) 35.76; 2. Brian Ferguson (LV) 38.87; 3. Kyle Grosman (GP) 39.99; 4. Billy VanTreuren (LV) 44.34; 5. Anthony Gobeille (GP) 44.64; 6. Joseph Remmert (GP) 49.55; 7. Mikey Robertson (LV) 51.25; 8. Tommy VanHerwarde (GP) 51.49; 9. Billy Hanright (GP) 59.06; 10. Christian Beckmann (GP) 1:05.55 |
11 & 12 Girls 50-Meter Freestyle: 1. Ellyn Mahoney (LV) 38.45; 2. Kelly Spreen (GP) 43.14; 3. Eva Bednarczyk (GP) 44.03; 4. Layne Whyte (LV) 53.78; 5. Taylor Vigil (LV) 1:05.24 |
13 & 14 Boys 50-Meter Freestyle: 1. Rudy Coviello (LV) 34.61; 2. Russel Mataya (GP) 37.24; 3. Aaron Glick (LV) 45.18; 4. Mikel Rivera (LV) 45.73; 5. Kyle Bliss (GP) 46.51 |
13 & 14 Girls 50-Meter Freestyle: 1. Colleen Cumiskey (LV) 36.48; 2. Greta Bednarczyk (GP) 36.78; 3. Katie German (LV) 36.87; 4. Diana Reese (LV) 37.32; 5. Julie Devries (GP) 40.46; 6. Erin Beckmann (GP) 44.56; 7. Chelsea Fabbro (LV) 1:26.47 |
15 to 18 Boys 100-Meter Freestyle: 1. Jeff Mataya (GP) 1:07.35; 2. Evan Seftel (LV) 1:09.32; 3. Karl Philippoff (LV) 1:10.51; 4. Ben Hatke (GP) 1:26.08; 5. Travis Okulski (LV) 1:32.47 |
15 to 18 Girls 100-Meter Freestyle: 1. Paige Forsyth (LV) 1:17.46; 2. Alayna Watkins (LV) 1:18.78; 3. Alicia Seftel (LV) 1:20.99; 4. Alyson Spreen (GP) 1:29.83; 5. Cara Remmert (GP) 1:36.42 |
8 & Under Mixed 200-Meter Freestyle Relay: 1. Green Pond (Jared Huston, Ashlie Jobst, Maragarite Beckmann, Ryan Hanright) 4:39.90; 2. Lake Valhalla (Sarah Potosnok, Chris Tullo, Alexander Britton, Zoe Dickert) 5:40.23 |
10 & Under Boys 200-Meter Medley Relay: 1. Lake Valhalla (Matt Puleo, Matt Ferguson, Brian Bitterle, Christian Capo) 3:48.54; 2. Green Pond (Timothy Remmert, Joseph Beckmann, Connor Flaherty, Eric Holling) 4:17.92 |
10 & Under Girls 200-Meter Medley Relay: 1. Green Pond (Caitlyn Huguenel, Annalyse Bott, Dari Flaherty, Lianna Devries) 3:49.87; 2. Lake Valhalla (Madeline Fabbro, Jenna Glick, Dana Reminsky, Rachel Dickert) 4:13.65 |
11 & 12 Boys 200-Meter Medley Relay: 1. Lake Valhalla (Billy VanTreuren, Mick Cumiskey, Kurt Kirkman, Evan Schmidt) 3:17.03; 2. Green Pond (Tommy VanHerWarde, Anthony Gobeille, Kyle Grosman, Alex Bliss) 3:46.01 |
11 & 12 Girls 200-Meter Medley Relay: 1. Lake Valhalla (Amanda Kazior, Layne Whyte, Ellyn Mahoney, Brooke Roman) 3:46.95 |
13 & 14 Girls 200-Meter Medley Relay: 1. Green Pond (Katie Devries, Rachel Bishop, Great Bednarczyk, Julie Devries) 3:01.11 |
15 to 18 Mixed 200-Meter Medley Relay: 1. Lake Valhalla (Karl Philippoff, Evan Seftel, Alayna Watkins, Paige Forsyth) 2:28.74; 2. Green Pond (Jeff Mataya, Alyson Spreen, Ben Iwrey, Cara Remmert) 2:43.60; 3. Lake Valhalla (Christen Reese, Frank McNally, Alicia Seftel, Travis Okulski) 3:09.46 |
Wednesday July 10, 2002 - Green Pond 307 - White Meadow Lake 321 |
8 & Under Boys 50-Meter Breaststroke: 1. Gerard Donnelly (WML) 1:06.00; 2. Jared Huston (GP) 1:09.40; 3. Connor Flaherty (GP) 1:14.49; 4. Brian O'Neill (GP) 1:29.97; 5. Ryan Hanright (GP) 1:44.75 |
8 & Under Girls 50-Meter Breaststroke: 1. Carly Farrell (WML) 1:30.53; 2. Keylee Gangaware (WML) 1:42.69 |
9 & 10 Boys 50-Meter Breaststroke: 1. Sean Graham (WML) 58.50; 2. Andrew Chilton (WML) 58.76; 3. Derek Huston (GP) 1:06.02; 4. Joseph Beckmann (GP) 1:07.43; 5. Tyler Bliss (GP) 1:11.21; 6. Cole Farrand (GP) 1:15.09; 7. Timothy Remmert (GP) 1:17.30; 8. Branden Cook (GP) 1:23.01 |
9 & 10 Girls 50-Meter Breaststroke: 1. Paige Fox (WML) 57.48; 2. Aly Slezak (WML) 58.28; 3. Samantha Petruzzi (WML) 1:00.39; 4. Marissa Mazzola (WML) 1:02.80; 5. Danielle Idler (WML) 1:05.81; 6. Annalyse Bott (GP) 1:05.90; 7. Michele Staub (GP) 1:09.61; 8. Danielle Jaffe (WML) 1:11.75; 9. Amanda Fiorenzo (WML) 1:45.70 |
11 & 12 Boys 50-Meter Breaststroke: 1. Jason Pattis (WML) 48.93; 2. Anthony Gobeille (GP) 52.89; 3. Joseph Remmert (GP) 58.75; 4. Alex Bliss (GP) 1:01.19; 5. Christian Beckmann (GP) 1:01.37; 6. Dillon McConnell (WML) 1:04.25; 7. Billy Ecke (WML) 1:09.56; 8. Billy Hanright (GP) 1:35.77 |
11 & 12 Girls 50-Meter Breaststroke: 1. Eva Bednarczyk (GP) 59.41; 2. Kelly Farrell (WML) 1:17.38 |
13 & 14 Boys 50-Meter Breaststroke: 1. David MacQueston (GP) 47.92; 2. Jimmy Harrigan (WML) 49.15; 3. Russel Mataya (GP) 49.62; 4. Kyle Bliss (GP) 56.02; 5. Jack Grossmann (GP) 1:02.65; 6. Daniel Levine (WML) 1:04.32 |
13 & 14 Girls 50-Meter Breaststroke: 1. Caitlin Berman (WML) 41.43; 2. Katie Devries (GP) 44.15; 3. Tara Graham (WML) 45.92; 4. Julie Devries (GP) 48.29; 5. Erin Beckmann (GP) 55.62 |
15 to 18 Boys 50-Meter Breaststroke: 1. Andrew O'Neill (WML) 36.78; 2. Kevin Brightly (GP) 47.35 |
15 to 18 Girls 50-Meter Breaststroke: 1. Christine Harrigan (WML) 49.12; 2. Dylan Fox (WML) 49.46; 3. Alyson Spreen (GP) 49.69; 4. Laurenne Bishop (GP) 52.56 |
9 & 10 Boys 50-Meter Butterfly: 1. Cole Farrand (GP) 56.92; 2. Sean Graham (WML) 1:01.34 |
9 & 10 Girls 50-Meter Butterfly: 1. Dari Flaherty (GP) 59.87; 2. Samantha Petruzzi (WML) 1:02.65; 3. Aly Slezak (WML) 1:04.04 |
11 & 12 Boys 50-Meter Butterfly: 1. Kyle Grosman (GP) 46.93; 2. Matthew Parsons (GP) 52.12; 3. Jason Pattis (WML) 55.25; 4. Billy Ecke (WML) 1:11.34 |
11 & 12 Girls 50-Meter Butterfly: 1. Hailey Growney (WML) 45.73; 2. Alexandra Golkin (WML) 46.40; 3. Eva Bednarczyk (GP) 53.61; 4. Kelly Spreen (GP) 56.28 |
13 & 14 Boys 50-Meter Butterfly: 1. Jimmy Harrigan (WML) 49.81; 2. Nicholas Doty (WML) 49.81; 3. Daniel Levine (WML) 1:02.03 |
13 & 14 Girls 50-Meter Butterfly: 1. Maggie Slezak (WML) 38.19; 2. Greta Bedbarczyk (GP) 43.75; 3. Tara Gragam (WML) 45.81; 4. Julie Devries (GP) 52.70 |
15 to 18 Boys 50-Meter Butterfly: 1. Andrew O'Neill (WML) 31.15; 2. Jeff Mataya (GP) 37.14; 3. Kevin Brightly (GP) 38.37 |
15 to 18 Girls 50-Meter Butterfly: 1. Amanda Farrand (GP) 37.01; 2. Sandra Fitzsimmons (WML) 37.31 |
8 & Under Boys 50-Meter Backstroke: 1. Jared Huston (GP) 57.54; 2. Connor Flaherty (GP) 57.93; 3. Gerard Donnelly (WML) 59.31; 4. J.T. Principe (GP) 1:23.30; 5. Ryan Hanright (GP) 1:24.40; 6. Garrett Spoda (WML) 1:28.39; 7. Eric Schaeger (WML) 1:37.50; 8. Robbie Principe (GP) 1:37.53; 9. Matthew Burns (GP) 1:39.49 |
8 & Under Girls 50-Meter Butterfly: 1. Margarite Beckmann (GP) 1:08.01; 2. Samantha Taitel (WML) 1:16.47; 3. Katlee Gangaware (WML) 1:17.87; 4. Ashlie Jobst (GP) 1:28.28 |
9 & 10 Boys 50-Meter Backstroke: 1. Tommy Hanright (GP) 58.93; 2. Andrew Chilton (WML) 1:03.38; 3. Connor Brightly (GP) 1:08.90; 4. Robert Polye (GP) 1:18.63 |
9 & 10 Girls 50-Meter Backstroke: 1. Dari Flaherty (GP) 52.56; 2. Aly Slezak (WML) 58.63; 3. Amanda Fiorenzo (WML) 58.78; 4. Gina Ecke (WML) 1:04.20; 5. Caitlyn Huguenel (GP) 1:05.28; 6. Jackie Schaffer (WML) 1:09.87; 7. Danielle Jaffe (WML) 1:20.72; 8. Danielle Idler (WML) 1:12.57; 9. Allison Beckmann (GP) 1:18.97; 10. Michele Staub (GP) 1:21.30; 11. Amy Hicks (WML) 1:28.50; 12. Joei Schwartz (WML) 1:38.59 |
11 & 12 Boys 50-Meter Backstroke: 1. Matthew Parsons (GP) 45.56; 2. Michael Paliukaitis (WML) 46.06; 3. Anthony Gobeille (GP) 56.58; 4. Dillon McConnell (WML) 1:02.24; 5. Anthony Gencarelli (WML) 1:03.66; 6. Billy Hanright (GP) 1:16.50; 7. Noah Lubetsky (WML) 1:26.31; 8. Christian Beckmann (GP) 1:26.78 |
11 & 12 Girls 50-Meter Backstroke: 1. Katie Slezak (WML) 45.62; 2. Hailey Growney (WML) 46.47; 3. Kelly Spreen (GP) 52.05 |
13 & 14 Boys 50-Meter Backstroke: 1. Jonathon Idler (WML) 41.06; 2. Russel Mataya (GP) 46.56; 3. Phil Lombardi (WML) 52.56; 4. Ralph Grossmann (GP) 1:00.75; 5. Daniel Levine (WML) 1:02.68; 6. Jack Grossmann (GP) 1:07.81; 7. Kyle Bliss (GP) 1:12.33 |
13 & 14 Girls 50-Meter Backstroke: 1. Maggie Slezak (WML) 40.03; 2. Christine Harrigan (WML) 44.31; 3. Greta Bednarczyk (GP) 45.66; 4. Katie Devries (GP) 46.35; 5. Dylan Fox (WML) 48.88; 6. Erin Beckmann (GP) 1:02.69 |
15 to 18 Boys 50-Meter Backstroke: 1. Andrew O'Neill (WML) 34.56; 2. Jeff Mataya (GP) 37.28 |
15 to 18 Girls 50-Meter Backstroke: 1. Sandra Fitzsimmons (WML) 38.81; 2. Amanda Farrand (GP) 39.96; 3. Ashley Thomson (GP) 45.30; 4. Alyson Spreen (GP) 53.64 |
8 & Under Boys 50-Meter Freestyle: 1. Gerard Donnelly (WML) 51.43; 2. Connor Flaherty (GP) 52.02; 3. Jared Huston (GP) 54.40; 4. Brian O'Neill (GP) 1:08.33; 5. Ryan Hanright (GP) 1:15.43; 6. Garrett Spoda (WML) 1:18.30; 7. Matthew Burns (GP) 1:25.34; 8. J.T. Principe (GP) 1:36.53; 9. Robbie Principe (GP) 1:38.65; 10. Connor Grosman (GP) 1:47.53; 11. Eric Schaeffer (WML) 1:55.97 |
8 & Under Girls 50-Meter Freestyle: 1. Margarite Beckmann (GP) 1:01.48; 2. Samantha Taitel (WML) 1:05.84; 3. Carly Farrell (WML) 1:19.10; 4. Ashlie Jobst (GP) 1:19.69; 5. Alexis Huguenel (GP) 1:23.64; 6. Hadleigh Kindberg (WML) 1:26.05 |
9 & 10 Boys 50-Meter Freestyle: 1. Cole Farrand (GP) 43.83; 2. Joseph Beckmann (GP) 51.37; 3. Tommy Hanright (GP) 53.60; 4. Andrew Chilton (WML) 55.38; 5. Sean Graham (WML) 56.42; 6. Tyler Bliss (GP) 59.26; 7. Branden Cook (GP) 1:05.45; 8. Derek Huston (GP) 1:05.54; 9. Jeffrey Burns (GP) 1:21.57 |
9 & 10 Girls 50-Meter Freestyle: 1. Hailey Growney (WML) 41.34; 2. Dari Flaherty (GP) 48.17; 3. Aly Slezak (WML) 51.06; 4. Paige Fox (WML) 51.65; 5. Caitlyn Huguenel (GP) 52.59; 6. Lianna Devries (GP) 55.96; 7. Marissa Mazzola (WML) 57.07; 8. Annalyse Bott (GP) 1:01.59; 9. Michele Staub (GP) 1:06.19; 10. Gina Ecke (WML) 1:07.66; 11. Allison Beckmann (GP) 1:11.31; 12. Jackie Schaefer (WML) 1:13.59; 13. Samantha Kindberg (WML) 1:24.94; 14. Jessie Sommers (GP) 1:26.65 |
11 & 12 Boys 50-Meter Freestyle: 1. Matthew Parsons (GP) 37.33; 2. Kyle Grosman (GP) 39.24; 3. Michael Paliukaitis (WML) 40.00; 4. Jason Pattis (WML) 44.94; 5. Joseph Remmert (GP) 45.95; 6. Anthony Gobeille (GP) 47.13; 7. Alex Bliss (GP) 52.91; 8. Dillon McConnell (WML) 55.03; 9. Anthony Gencarelli (WML) 59.34; 10. Billy Hanright (GP) 1:03.03 |
11 & 12 Girls 50-Meter Freestyle: 1. Alexandra Golkin (WML) 39.68; 2. Katie Slezak (WML) 40.44; 3. Eva Bednarczyk (GP) 43.87; 4. Kelly Spreen (GP) 44.56; 5. Kelly Farrell (WML) 53.19; 6. Jessica Benson (WML) 54.17 |
13 & 14 Boys 50-Meter Freestyle: 1. Jonathon Idler (WML) 33.18; 2. David MacQueston (GP) 34.60; 3. Nicholas Doty (WML) 41.58; 4. Ralph Grossmann (GP) 45.15; 5. Jack Grossmann (GP) 47.34; 6. Phil Lombardi (WML) 47.67; 7. Kyle Bliss (GP) 48.25 |
13 & 14 Girls 50-Meter Freestyle: 1. Caitlin Berman (WML) 33.70; 2. Greta Bednarczyk (GP) 37.20; 3. Julie Devries (GP) 38.45; 4. Christine Harrigan (WML) 38.85; 5. Katie Devries (GP) 38.97; 6. Erin Beckmann (GP) 45.78 |
15 to 18 Boys 100-Meter Freestyle: 1. Andrew O'Neill (WML) 1:06.75; 2. Jeff Mataya (GP) 1:07.71; 3. Kevin Brightly (GP) 1:27.78 |
15 to 18 Girls 100-Meter Freestyle: 1. Amanda Farrand (GP) 1:19.44; 2. Sandra Fitzsimmons (WML) 1:21.31; 3. Alyson Spreen (GP) 1:36.53; 4. Ashley Thomson (GP) 1:36.85 |
Wednesday - July 3, 2002 - Green Pond 283 - Smoke Rise 326 |
8 & Under Boys 50-Meter Breaststroke: 1. Connot Flaherty (GP) 1:11.13; 2. Elliot Vorel (SR) 1:11.16 |
8 & Under Girls 50-Meter Breaststroke: 1. Lindsay Kahlbaugh (SR) 1:05.15; 2. Aine Schanche (SR) 1:08.18; 3. Laura Sinko (SR) 1:24.56; 4. Jessica Corallo (SR) 1:29.21 |
9 & 10 Boys 50-Meter Breaststroke: 1. Brett Dutton (SR) 52.24; 2. Greg Ketchum (SR) 54.43; 3. Joseph Beckmann (GP) 1:00.31; 4. Brett Rosen (SR) 1:02.18; 5. Tyler Bluss (GP) 1:16.59; 6. Eric Holling (GP) 1:24.35 |
9 & 10 Girls 50-Meter Breaststroke: 1. Rebecca Heffernan (SR) 51.59; 2. Kelsey Gibson (SR) 52.81; 3. Katherine Gibson (SR) 54.62; 4. Dari Flaherty (GP) 1:00.34; 5. Kayleigh Hausser (SR) 1:00.84; 6. Lianna Devries (GP) 1:10.04; 7. Allison Beckmann (GP) 1:29.08 |
11 & 12 Boys 50-Meter Breaststroke: 1. Joel Veenstra (GP) 44.54; 2. Chase Dutton (SR) 45.62; 3. Kyle Grosman (GP) 50.03; 4. Christian Beckmann (GP) 59.34; 5. Tyler Schluter (SR) 1:10.89 |
11 & 12 Girls 50-Meter Breaststroke: 1. Kelly Spreen (GP) 48.50; 2. Leah Press (SR) 54.23; 3. Danielle Westerhoff (SR) 55.78; 4. Danielle Rosen (SR) 58.31; 5. Kate McCrea (SR) 1:17.26 |
13 & 14 Boys 50-Meter Breaststroke: 1. Gary Westerhoff (SR) 39.59; 2. Brigham Farrand (GP) 41.05; 3. Tim Ketchum (SR)47.83; 4. Russel Mataya (GP) 51.62; 5. Jack Grossman (GP) 1:00.28 |
13 & 14 Girls 50-Meter Breaststroke: 1T. Rachel Bishop (GP) 45.17; 1T. Katie Devries (GP) 45.17; 3. Catherine Beevers (GP) 46.19; 4. Julie Devries (GP) 49.41; 5. Karina Kassabri (SR) 1:00.50; 6. Emily Mazilu (SR) 1:02.12 |
15 to 18 Boys 50-Meter Breaststroke: 1. Scott Press (SR) 40.70; 2. Jeff Mataya (GP) 41.00; 3. David MacQueston (GP) 45.49; 4. Larry Curran (SR) 54.56 |
15 to 18 Girls 50-Meter Breaststroke: 1. Erin Miclici (SR) 43.75; 2. Whitney Rhorer (SR) 44.13; 3. Cara Remmert (GP) 44.65; 4. Rachel Ryan (SR) 46.19; 5. Alyson Spreen (GP) 47.15; 6. Heather MacQuesten (GP) 53.40 |
10 & Under Boys 50-Meter Butterfly: 1. Cole Farrand (GP) 54.96 |
10 & Under Girls 50-Meter Butterfly: 1. Katie Kahlbaugh (SR) 50.38; 2. Rebecca Heffernan (SR) 53.83 |
11 & 12 Boys 50-Meter Butterfly: 1. Kyle Grosman (GP) 46.90; 2. Chase Dutton (SR) 49.25 |
11 & 12 Girls 50-Meter Butterfly: 1. Jill Depaolera (SR) 47.71; 2. Eva Bednarczyk (GP) 50.19 |
13 & 14 Girls 50-Meter Butterfly: 1. Rachel Bishop (GP) 40.19; 2. Greta Bednarczyk (GP) 40.28 |
15 to 18 Boys 50-Meter Butterfly: 1. Jeff Mataya (GP) 36.69; 2. Scott Press (SR) 37.04 |
15 to 18 Girls 50-Meter Butterfly: 1. Whitney Rhorer (SR) 34.51; 2. Rachel Ryan (SR) 36.44; 3. Heather MacQuesten (GP) 37.62; 4. Erin Miclici (SR) 40.91 |
8 & Under Boys 50-Meter Backstroke: 1. Connor Flaherty (GP) 58.38; 2. Ryan Hanright (GP) 1:04.65; 3. Kevin Hurt (SR) 1:22.53 |
8 & Under Girls 50-Meter Backstroke: 1. Margarite (Beckmann (GP) 1:03.75; 2. Christina Cirillo (SR) 1:12.13; 3. Elina Paul (SR) 1:24.47; 4. Alexis Huguenel (GP) 1:24.65 |
9 & 10 Boys 50-Meter Backstroke: 1. Ethan Vorel (SR) 50.96; 2. Brett Rosen (SR) 57.20; 3. Timothy Remmert (GP) 57.84; 4. Eruc Holling (GP) 1:00.15; 5. Tommy Hanright (GP) 1:00.52; 6. Maz Schluter (SR) 1:00.56; 7. Connor Brightly (GP) 1:01.37; 8. Branden Cook (GP) 1:04.41; 9. Tyler Bliss (GP) 1:11.92; 10. Robert Polye (GP) 1:13.72 |
9 & 10 Girls 50-Meter Backstroke: 1. Olivia Prentzel (SR) 51.46; 2. Dari Flaherty (GP) 53.67; 3. Molly Prentzel (SR) 57.19; 4. Caitlyn Huguenel (GP) 58.76; 5. Mackenzie Eelen (SR) 49.40; 6. Tara Hofbauer (SR) 1:12.52; 7. Michele Staub (GP) 1:16.84; 8. Allison Beckmann (GP) 1:21.09 |
11 & 12 Boys 50-Meter Backstroke: 1. Joel Veenstra (GP) 40.56; 2. Matthew Parsons (GP) 46.93; 3. Tyler Schluter (SR) 55.96; 4. Alex Bliss (GP) 56.15; 5. Joseph Remmert (GP) 57.61 |
11 & 12 Girls 50-Meter Backstroke: 1. Danielle Westerhoff (SR) 46.00; 2. Katie Kahlbaugh (SR) 48.59; 3. Eva Bednarczyk (GP) 48.96; 4. Late McCrea (SR) 1:05.37; 5. Catherine Luckey (SR) 1:10.92 |
13 & 14 Boys 50-Meter Backstroke: 1. Gary Westerhoff (SR) 38.35; 2. Brigham Farrand (GP) 38.49; 3. Russel Mataya (GP) 40.00; 4. Tim Ketchum (SR) 58.43; 5. Jack Grossman (GP) 1:00.19; 6. Ralph Grossman (GP) 1:02.36 |
13 & 14 Girls 50-Meter Breaststroke: 1. Katie Devries (GP) 46.42; 2. Julie Devries (GP) 48.12; 3. Catherine Beevers (GP) 52.10; 4. Laura Wasserman (SR) 53.75; 5. Erin Beckmann (GP) 53.90; 6. Emily Mazilu (SR) 1:00.39 |
15 to 18 Boys 50-Meter Backstroke: 1. Jeff Mataya (GP) 37.63; 2. Larry Curran (SR) 48.46 |
15 to 18 Girls 50-Meter Backstroke: 1. Whitney Rhorer (SR) 38.17; 2. Cara Remmert (GP) 43.48; 3. Heather MacQuesten (GP) 46.34; 4. Alyson Spreen (GP) 51.68; 5. Danielle Cartaxo (SR) 1:11.53 |
8 & Under Boys 50-Meter Freestyle: 1. Connor Flaherty (GP) 54.21; 2. Elliot Vorel (SR) 1:03.81; 3. Ryan Hanright (GP) 1:04.66; 4. Kevin Hurt (SR) 1:11.31; 5. David Devries (GP) 1:39.97 |
8 & Under Girls 50-Meter Freestyle: 1. Lindsay Kahlbaugh (SR) 47.81; 2. Aine Schanche (SR) 53.37; 3. Margarite Beckmann (GP) 59.18; 4. Elina Paul (SR) 1:18.90; 5. Laura Sinko (SR) 1:23.88; 6. Alexis Huguenel (GP) 1:25.87; 7. Renee Staub (GP) 1:49.90 |
9 & 10 Boys 50-Meter Freestyle: 1. Cole Farrand (GP) 41.65; 2. Ethan Vorel (SR) 43.40; 3. Greg Ketchum (SR) 45.78; 4. Joseph Beckmann (GP) 48.46; 5. Eric Holling (GP) 51.65l; 6. Tommy Hanright (GP) 51.87; 7. Brett Dutton (SR) 52.34; 8. Timothy Remmert (GP) 59.06; 9. Robert Polye (GP) 59.06; 10. Branden (Cook (GP) 1:00.50; 11. Tyler Bliss (GP) 1:00.93; 12. Max Schluter (SR) 1:03.56; 13. Connor Flaherty (GP) 1:46.86 |
9 & 10 Girls 50-Meter Freestyle: 1. Katie Kahlbaugh (SR) 42.31; 2. Kelsey Gibson (SR) 45.20; 3. Dari Flaherty (GP) 45.38; 4. Katherine Gibson (SR) 46.43; 5. Lianna Devries (GP) 47.93; 6. Caitlyn Huguenel (GP) 49.59; 7. Kayleigh Hausser (SR) 56.25; 8. Michele Staub (GP) 1:01.81; 9. Allison Beckmann (GP) 1:04.93 |
11 & 12 Boys 50-Meter Freestyle: 1. Chase Dutton (SR) 36.75; 2. Matthew Parsons (GP) 37.43; 3. Kyle Grosman (GP) 38.06; 4. Tyler Schluter (SR) 43.86; 5. Alex Bliss (GP) 48.96; 6. Brett Rosen (SR) 50.00; 7. Billy Hanright (GP) 1:00.69; 8. Peter Mazilu (SR) 1:32.26 |
11 & 12 Girls 50-Meter Freestyle: 1. Olivia Prentzel (SR) 39.74; 2. Jill Depaolera (SR) 40.67; 3. Leah Press (SR) 40.89; 4. Kelly Spreen (GP) 41.77; 5. Eva Bednarczyk (GP) 43.25; 6. Danielle Rosen (SR) 49.56 |
13 & 14 Boys 50-Meter Freestyle: 1. Gary Westerhoff (SR) 31.71; 2. Brigham Farrand (GP) 32.12; 3. Russel Mataya (GP) 36.12; 4. Ralph Grossman (GP) 43.09; 5. Tim Ketchum (SR) 43.33; 6. Jack Grossman (GP) 43.37 |
13 & 14 Girls 50-Meter Freestyle: 1. Greta Bednarczyk (GP) 37.00; 2. Catherine Beevers (GP) 38.78; 3. Julie Devries (GP) 39.27; 4. Erin Beckmann (GP) 43.07 |
15 to 18 Boys 100-Meter Freestyle: 1. Jeff Mataya (GP) 1:09.59; 2. Scott Press (SR) 1:20.09; 3. Larry Curran (SR) 2:09.20 |
15 to 18 Girls 100-Meter Freestyle: 1. Rachel Ryan (SR) 1:17.03; 2. Cara Remmert (GP) 1:26.25; 3. Alyson Spreen (GP) 1:38.09; 4. Erin Miclici (SR) 2:15.15 |
|
|
|||||||
(973) 364-0605 |
Copyright © 1988-2002 sportsinthegardenstate.com. |
(973) 364-0605 |
||||||
All rights reserved. |