2003 Erskine Lake Swim Team |
|
|
|
|
|
|
|
2003 Packanack Invitational |
2003 Pequannock Invitational |
2003 Highland Lakes Invitational |
2003 Fayson Lakes Invitational |
2003 Erskine Lakes Invitational |
2003 Erskine Lake Swim Club |
|
|
Wednesday - August 6, 2003 - Erskine Lake - Cruiser Club |
8 & Under Boys 50-Meter Breaststroke: 1. |
Wednesday - July 30, 2003 - Erskine Lake at Highland Lakes |
8 & Under Boys 50-Meter Breaststroke: 1. |
Wednesday - July 23, 2003 - Erskine Lake 324 - Wayne Waves 330 |
8 & Under Boys 50-Meter Breaststroke: 1. Logan Amodio (WW) 1:01.35; 2. Michael Cucco (WW) 1:02.67; 3. John Curnyn (EL) 1:07.32; 4. Casey Paulosky (EL) 1:11.40; 5. Garrett Fletcher (WW) 1:18.74 |
8 & Under Girls 50-Meter Breaststroke: 1. Carly Baker (EL) 1:06.69; 2. Brittany Bockhorn (EL) 1:07.27; 3. Emily Horne (WW) 1:08.33; 4. Sydney D'Onofrio (WW) 1:10.72; 5. Elizbaeth Yorey (WW) 1:20.52; 6. Tiffany DeNaro (EL) 1:21.45 |
9-10 Boys 50-Meter Breaststroke: 1. Louis Yorey (WW) 54.05; 2. Michael Tacco (EL) 59.35; 3. Luke Matich (EL) 1:00.57; 4. Casey Garvin (EL) 1:02.54; 5. Brandon Somwaru (EL) 1:02.74 |
9-10 Girls 50-Meter Breaststroke: 1. Theresa Oh (WW) 46.59; 2. Kelly Moore (EL) 57.49; 3. Chelsea Cummingt (WW) 59.36; 4. Nicole Modak (WW) 59.48; 5. Brianne Lacouture (EL) 1:02.74; 6. Cassandra Bockhorn (EL) 1:07.69 |
11-12 Boys 50-Meter Breaststroke: 1. Michael Paulosky (EL) 43.13; 2. Steven Albanese (WW) 45.55; 3. Kevin Hogan (WW) 49.54; 4. Ed Paulosky (EL) 50.44; 5. Clinton Schneider (EL) 54.72; 6. Billy Trongone (WW) 1:00.48 |
11-12 Girls 50-Meter Breaststroke: 1. Michelle Caiazzo (WW) 43.72; 2. Samantha Fletcher (WW) 47.07; 3. Ashley Szilvassy (EL) 51.60; 4. Katrina Lacouture (EL) 51.70; 5. Simone Greco (WW) 55.72; 6. Erin Schwab (EL) 58.85 |
13-14 Boys 50-Meter Breaststroke: 1. Peter Oh (WW) 37.42; 2. Michael Caizzo (WW) 40.77; 3. Greg Ranft (EL) 46.00; 4. Anthony Yodice (WW) 52.86; 5. Matthew Miller (EL) 56.37 |
13-14 Girls 50-Meter Breaststroke: 1. Jaime Pisani (EL) 43.79; 2. Valerie Keane (WW) 45.60; 3. Daniella Cangialosi (WW) 49.07; 4. Ashley Newell (EL) 50.31; 5. Nicole Paulosky (EL) 50.44; 6. Brittany Lacouture (EL) 51.13; 7. Suzanne Sheptock (WW) 56.04 |
15-18 Boys 50-Meter Breaststroke: 1. Rich Ranft (EL) 36.68; 2. Andrew Rigoglioso (WW) 36.75; 3. Anthony Cangialosi (WW) 39.45; 4. James Josephs (WW) 45.23 |
15-18 Girls 50-Meter Breaststroke: 1. Kate Cronauer (EL) 39.64; 2. Jaime Paulhamus (EL) 42.61; 3. Krystyna Vihonski (WW) 42.87; 4. Nicole Brown (WW) 45.13; 5. Jacqueline Lacouture (EL) 48.39; 6. Krista Caltagirone (WW) 49.93; 7. Lauren Miller (EL) 59.09; 8. Allison Miller (EL) 1:00.82 |
10 & Under Boys 50-Meter Butterfly: 1. Eric Darmstatter (WW) 54.36; 2. Jules Bencivenga (WW) 1:05.52; 3. Brian Lacouture (EL) 1:12.03; 4. Casey Garvin (EL) 1:12.49 |
10 & Under Girls 50-Meter Butterfly: 1. Jennifer Zambrano (WW) 52.30; 2. Kerri Ciriello (WW) 55.92; 3. Danielle Maddalena (EL) 56.76; 4. Katie Trumbour (WW) 58.70; 5. Tori Byram (EL) 1:01.68 |
11-12 Boys 50-Meter Butterfly: 1. Michael Paulosky (EL) 36.73; 2. Mark Sheptock (WW) 44.91; 3. Patrick Ranft (EL) 50.71; 4. Ed Paulosky (EL) 54.65; 5. Blake Bobilin (EL) 57.11; 6. Kevin Hogan (WW) 57.56 |
11-12 Girls 50-Meter Butterfly: 1. Felicia Lee (WW) 33.45; 2. Kaleigh Vineis (EL) 42.18; 3. Alison Lewandoski (EL) 43.41; 4. Simone Greco (WW) 49.44; 5. Ashley Szilvassy (EL) 51.97; 6. Monica Buononato (WW) 53.09; 7. Colleen Ciriello (WW) 55.35; 8. Katrina Lacouture (EL) 55.37 |
13-14 Boys 50-Meter Freestyle: 1. Peter Polgar (WW) 32.08; 2. Gonzalo DeLeon (EL) 33.77; 3. Michael Caiazzo (WW) 34.87; 4. Greg Ranft (EL) 43.20 |
13-14 Girls 50-Meter Butterfly: 1. Christina Swierkocki (WW) 35.81; 2. Jaclyn Bondarenko (WW) 39.54; 3. Ashley Newell (EL) 43.84; 4. Leighanne Curnyn (EL) 45.12; 5. Nicole Paulosky (EL) 46.39; 6. Daniella Cangialosi (WW) 51.97; 7. Becky Olles (WW) 54.97 |
15-18 Boys 50-Meter Butterfly: 1. Andrew Rigoglioso (WW) 31.08; 2. Anthony Cangialosi (WW) 32.47; 3. Brett Drisgula (EL) 34.01; 4. Rich Ranft (EL) 39.86 |
15-18 Girls 50-Meter Butterfly: 1. Rachel Coviello (WW) 33.23; 2. Lindsay Pisani (EL) 34.30; 3. Kate Cronauer (EL) 38.09; 4. Jessica Deputato (WW) 38.28; 5. Christine Bullman (WW) 40.29; 6. Kristen Bondarenko (EE) 42.53; 7. Amanda Baker (EL) 45.25 |
8 & Under Boys 50-Meter Backstroke: 1. Logan Amodio (WW) 54.90; 2. Xavier Jimenez (WW) 1:22.30; 3. Casey Paulosky (EL) 1:29.32; 4. James Devine (WW) 1:30.52; 5. Matthew Bluze (EL) 1:30.96; 6. Nicholas Carey (EL) 1:32.71; 7. Joseph Cangialosi (WW) 1:36.01 |
8 & Under Girls 50-Meter Backstroke: 1. Laura Modak (WW) 59.42; 2. Emily Horne (WW) 1:00.98; 3. Carly Baker (EL) 1:02.94; 4. Kristi Byram (EL) 1:06.55; 5. Tiffany DeNaro (EL) 1:12.78; 6. Samantha Cummings (WW) 1:17.59; 7. Elizabeth Yorey (WW) 1:21.99; 8. Sophia Novak (WW) 1:29.80; 9. Christina Burke (EL) 1:38.40; 10. Caitlin Albanese (WW) 1:49.19; 11. Alex Meakem (EL) 1:51.32 |
9-10 Boys 50-Meter Backstroke: 1. Luke Matich (EL) 50.11; 2. Robert Bluze (EL) 51.08; 3. Jules Bencivenga (WW) 54.27; 4. Louis Yorey (WW) 56.49; 5. Michael Tacco (EL) 1:09.75 |
9-10 Girls 50-Meter Backstroke: 1. Danielle Maddalena (EL) 52.15; 2. Katie Trumbour (WW) 53.60; 3. Kelly Moore (EL) 59.34; 4. Caroline Bennett (WW) 1:00.69; 5. Jennifer Fraunberger (WW) 1:03.49; 6. Holly Burke (EL) 1:10.28; 7. Cassandra Bockhorn (EL) 1:17.75 |
11-12 Boys 50-Meter Backstroke: 1. Tyler Grady (EL) 44.96; 2. Blake Bobilin (EL) 48.34; 3. Steven Albanese (WW) 49.95; 4. Joe Tible (WW) 55.10; 5. Michael Bullman (WW) 1:01.26; 6. Clinton Schneider (EL) 1:03.58; 7. Billy Trongone (WW) 1:22.37 |
11-12 Girls 50-Meter Backstroke: 1. Michelle Caiazzo (WW) 42.21; 2. Rachel Deputato (WW) 44.15; 3. Kaleigh Vineis (EL) 45.29; 4. Alison Lewandoski (EL) 47.49; 5. Katie Bondarenko (WW) 49.71; 6. Aimee Fields (WW) 52.50; 7. Victoria Holle (EL) 52.79; 8. Jaclyn Luberto (WW) 53.43; 9. Danielle Cucco (WW) 53.96; 10. Elizabeth Fales (EL) 1:03.18; 11. Lela Novak (WW) 1:05.54 |
13-14 Boys 50-Meter Backstroke: 1. Gonzalo DeLeon (EL) 34.33; 2. Kevin Brown (WW) 41.30; 3. Mike Darmstatter (WW) 41.62; 4. Anthony Rowek (WW) 48.40; 5. Matthew Miller (EL) 49.66; 6. John Struse (WW) 1:23.62 |
13-14 Girls 50-Meter Backstroke: 1. Jaclyn Bondarenko (WW) 39.39; 2. Amanda DeNaro (EL) 43.65; 3. Valerie Bednarz (EL) 45.54; 4. Valerie Keane (WW) 45.87; 5. Erin LeCount (EL) 49.06; 6. Caitlin McGlynn (WW) 51.21; 7. Becky Olles (WW) 59.64 |
15-18 Boys 50-Meter Backstroke: 1. Brett Drisgula (EL) 36.26; 2. Andrew Rigoglioso (WW) 36.63; 3. James Josephs (WW) 41.25; 4. Sean Kelly (EL) 45.40; 5. Rich Ranft (EL) 45.87 |
15-18 Girls 50-Meter Backstroke: 1. Rachel Coviello (WW) 35.58; 2. Lindsay Pisani (EL) 37.88; 3. Jessica Deputato (WW) 38.73; 4. Kate Cronauer (EL) 40.96; 5. Nicole Brown (WW) 41.42; 6. Krista Caltagirone (WW) 44.37; 7. Julianne Kellar (EL) 44.67; 8. Lauren Miller (EL) 49.87; 9. Amanda Baker (EL) 50.50; 10. Jacqueline Lacouture (EL) 52.33; 11. Allison Miller (EL) 56.65 |
8 & Under Boys 50-Meter Freestyle: 1. Garrett Fletcher (WW) 50.54; 2. Michael Cucco (WW) 51.51; 3. John Curnyn (EL) 1:09.06; 4. Matthew Bluze (EL) 1:20.22; 5. James Devine (WW) 1:22.44; 6. Nicholas Carey (EL) 1:27.12; 7. Joseph Cangialosi (WW) 1:43.46 |
8 & Under Girls 50-Meter Freestyle: 1. Laura Modak (WW) 47.39; 2. Tiffany DeNaro (EL) 58.73; 3. Kristen Vineis (EL) 59.79; 4. Kristi Byram (EL) 1:03.27; 5. Brittany Bockhorn (EL) 1:07.57; 6. Sydney D'Onofrio (WW) 1:09.90; 7. Elizabeth Yorey (WW) 1:17.19; 8. Sophia Novak (WW) 1:22.91 |
9-10 Boys 50-Meter Freestyle: 1. Eric Darmstatter (WW) 46.12; 2. Robert Bluze (EL) 48.49; 3. Brian Lacouture (EL) 49.51; 4. Brandon Somwaru (EL) 56.84 |
9-10 Girls 50-Meter Freestyle: 1. Theresa Oh (WW) 43.82; 2. Nicole Modak (WW) 43.90; 3. Tori Byram (EL) 43.97; 4. Jennifer Zambrano (WW) 46.26; 5. Jennifer Zambrano (WW) 46.26; 6. Kerri Ciriello (WW) 49.55; 7. Caroline Bennett (WW) 53.14; 8. Brianne Lacouture (EL) 54.18; 9. Chelsea Cummings (WW) 55.94; 10. Beatrice Ramirez (EL) 56.57; 11. Alexandra DeRosa (WW) 59.98; 12. Jennifer Fraunberger (WW) 1:01.28; 13. Holly Burke (EL) 1:02.71 |
11-12 Boys 50-Meter Freestyle: 1. Tyler Grady (EL) 38.49; 2. Mark Sheptock (WW) 39.03; 3. Patrick Ranft (EL) 41.50; 4. Joe Tible (WW) 45.89; 5. Michael Bullman (WW) 46.15; 6. Clinton Schneider (EL) 49.10; 7. Billy Trongone (WW) 1:10.79 |
11-12 Girls 50-Meter Freestyle: 1. Felicia Lee (WW) 33.09; 2. Samantha Fletcher (WW) 37.73; 3. Rachel Deputato (WW) 40.58; 4. Colleen Ciriello (WW) 40.63; 5. Victoria Holle (EL) 44.50; 6. Amanda Slavin (EL) 44.86; 7. Erin Schwab (EL) 45.24; 8. Katie Bondarenko (WW) 45.26; 9. Danielle Cucco (WW) 46.11; 10. Aimee Fields (WW) 47.46; 11. Monica Buononato (WW) 58.66 |
13-14 Boys 50-Meter Freestyle: 1. Gonzalo DeLeon (EL) 31.26; 2. Mike Darmstatter (WW) 31.98; 3. Kevin Brown (WW) 34.78; 4. Greg Ranft (EL) 36.89; 5. Anthony Yodice (WW) 38.40; 6. Anthony Rowek (WW) 38.53; 7. Matthew Miller (EL) 43.86; 8. John Struse (WW) 1:06.68 |
13-14 Girls 50-Meter Freestyle: 1. Christina Swierkocki (WW) 31.97; 2. Jaime Pisani (EL) 32.39; 3. Arlene Domalewski (WW) 35.70; 4. Valerie Bednarz (EL) 36.96; 5. Leighanne Curnyn (EL) 37.52; 6. Brittany Lacouture (EL) 39.23; 7. Becky Olles (WW) 40.39; 8. Caitlin McGlynn (WW) 40.86 |
15-18 Boys 100-Meter Freestyle: 1. Brett Drisgula (EL) 1:08.45; 2. Anthony Cangialosi (WW) 1:11.62; 3. James Josephs (WW) 1:13.42 |
15-18 Girls 100-Meter Freestyle: 1. Lindsay Pisani (EL) 1:08.53; 2. Rachel Coviello (WW) 1:17.50; 3. Jessica Deputato (WW) 1:20.40; 4. Krystyna Vihonski (WW) 1:22.66; 5. Julianne Kellar (EL) 1:28.81; 6. Christine Bullmamn (WW) 1:33.62; 7. Amanda Baker (EL) 1:41.34 |
Wednesday - July 16, 2003 - Erskine Lake - Fayson Lake |
8 & Under Boys 50-Meter Breaststroke: 1. |
Wednesday - July 9, 2003 - Erskine Lake at Packanack Lake |
8 & Under Boys 50-Meter Breaststroke: 1. |
Wednesday - July 2, 2003 - Erskine Lake 299 - Mountain Lakes 310 |
8 & Under Boys 50 Breastsroke: 1. Alexander Dewing (ML) 1:09.10; 2. Bernard Wang (ML) 1:09.29; 3. Casey Paulosky (EL) 1:11.56; 4. Doug Lappe (ML) 1:13.19; 5. Logan Erickson (ML) 1:16.94 |
8 & Under Girls 50 Breaststroke: 1. Carly Baker (EL) 1:11.06; 2. Brittany Bockhorn (EL) 1:12.09; 3. Sara Allison (ML) 1:14.29; 4. Marjorie Smith (ML) 1:17.32; 5. Corrine Mullenburg (ML) 1:35.15 |
9-10 Boys 50 Breaststroke: 1. Ben Halter (ML) 53.25; 2. Luke Matich (EL) 59.01; 3. Casey Garvin (EL) 1:00.79; 4. Brian Lacouture (EL) 1:09.19; 5. Brandon Somwaru (EL) 1:09.30; 6. Jonathon Richards (ML) 1:12.05; 7. Reed Kiely (ML) 1:14.33 |
9-10 Girls 50 Breaststroke: 1. Meg Lappe (ML) 54.44; 2. Kelly Moore (EL) 54.54; 3. Molly Minchew (ML) 54.75; 4. Brenna Gormally (ML) 55.95; 5. Nicole Allison (ML) 1:00.06; 6. Abby Bolland (ML) 1:01.44; 7. Caroline Palmer (ML) 1:03.92; 8. Tia Aiello (ML) 1:06.29; 9. Veronica Lyness (ML) 1:11.00; 10. Holly Burke (EL) 1:11.80; 11. Anna Kessler (ML) 1:14.13 |
11-12 Boys 50 Breaststroke: 1. Daniel Pulitano (ML) 37.83; 2. Greg Hudson (ML) 41.19; 3. Michael Paulosky (EL) 42.22; 4. Danny Schwartz (ML) 48.43; 5. Ed Paulosky (EL) 52.19; 6. Blake Bobilin (EL) 55.63 |
11-12 Girls 50 Breaststroke: 1. Jennie Marosits (ML) 45.99; 2. Kaitlyn Ruhl (EL) 48.14; 3. Jordan Renna (ML) 48.80; 4. Katrina Lacouture (EL) 51.97; 5. Ashley Szilvassy (EL) 54.28; 6. Tiffany Moreno (ML) 57.07; 7. Avesha Nadarajah (ML) 57.33; 8. Erin Schwab (EL) 58.00 |
13-14 Boys 50 Breaststroke: 1. Peter Richards (ML) 38.97; 2. Tucker Gniewek (ML) 45.90; 4. Greg Ranft (EL) 45.97; 5. David Mintz (ML) 1:00.57 |
13-14 Girls 50 Breaststroke: 1. Jaime Pisano (EL) 42.56; 2. Catherine Shaw (ML) 44.08; 3. Claire Halter (ML) 47.23; 4. Katie Happer (ML) 47.88; 5. Brittany Lacouture (EL) 48.16; 6. Nicole Paulosky (EL) 50.47; 7. Amanda DeNaro (EL) 56.90; 8. Molly Bernstein (ML) 1:00.82 |
15-18 Boys 50 Breaststroke: 1. Rich Ranft (EL) 39.14; 2. Matthew Shaw (ML) 45.50; 3. Ted Plaisted (ML) 46.61 |
15-18 Girls 50 Breaststroke: 1. Katie Chambers (ML) 39.64; 2. Jaime Paulhamus (EL) 42.14; 3. Ashley Hudson (ML) 44.59; 4. Jacqueline Lacouture (EL) 48.67; 5. Julianne Kellar (EL) 51.14; 6. Annie Marosits (ML) 55.18; 7. Liz Kalb (ML) 58.51; 8. Allison Miller (EL) 52.59 |
10 & Under Boys 50 Butterfly: 1. Ben Halter (ML) 52.59; 2. Tyler Batesko (ML) 1:00.00; 3. Jeffrey Chang (ML) 1:01.83; 4. Casey Garvin (EL) 1:09.35; 5. Brian Lacouture (EL) 1:12.67 |
10 & Under Girls 50 Butterfly: 1. Julie Pulitano (ML) 40.57; 2. Carly Gniewek (ML) 48.94; 3. Catherine Clark (ML) 49.54; 4. Tori Byram (EL) 51.76l 5. Catherine Chapman (ML) 55.37; 6. Danielle Maddalena (EL) 58.90; 7. Molly Minchew (ML) 59.96; 8. Kelly Moore (EL) 1:02.87; 9. Katie Nelson (ML) 1:05.34; 10. Veronica Lyness (ML) 1:05.74; 11. Caitlin Geiza (ML) 1:06.12; 12. Abby Bolland (ML) 1:13.73; 13. Moriah Anderson (ML) 1:18.58; 14. Alice Plante (ML) 1:21.65 |
11-12 Boys 50 Butterfly: 1. Charley Wang (ML) 30.87; 2. Michael Paulosky (EL) 36.14; 3. Greg Louis (ML) 43.39 |
11-12 Girls 50 Butterfly: 1. Alix Batesko (ML) 38.03; 2. Alison Lewandoski (EL) 42.57; 3. Kaleigh Vineir (EL) 42.67; 4. Lauren LaRocco (ML) 43.13; 5. Ayesha Nadarajah (ML) 55.07; 6. Alex Mintz (ML) 1:07.22; 7. Brittany DelMonico (EL) 1:11.50 |
13-14 Boys 50 Butterfly: 1. Jesse Cohen (ML) 30.72; 2. Gonzalo DeLeon (EL) 32.63; 3. Peter Richards (ML) 36.92; 4. Greg Ranft (EL) 41.72; 5. Adam Minchew (ML) 52.68 |
13-14 Girls 50 Butterfly: 1. Catherine Shaw (ML) 41.94; 2. Mary Rose Bobilin (EL) 42.76; 3. Cameron Kiely (ML) 43.23; 4. Nicole Paulosky (EL) 46.23; 5. Annie Marosits (ML) 50.54 |
15-18 Boys 50 Butterfly: 1. Brett Disgula (EL) 33.10; 2. Matthew Shaw (ML) 34.86; 3. Rich Ranft (EL) 43.39 |
15-18 Girls 50 Butterfly: 1. Andrea DeLeon (EL) 33.02; 2. Katie Chambers (ML) 33.80; 3. Lindsay Pisani (EL) 35.43; 4. Anushka Nadarajah (ML) 38.95; 5. Jaime Paulhamus (EL) 41.51; 6. Sarah Rich (ML) 43.85; 7. Amanda Baker (EL) 47.47 |
8 & Under 50 Backstroke: 1. Bernard Wang (ML) 56.14; 2. Logan Erickson (ML) 1:00.80; 3. Christian Cuccinello (ML) 1:26.40; 4. Casey Paulosky (EL) 1:26.51 |
8 & Under Girls 50 Backstroke: 1. Kristi Byram (EL) 1:06.29; 3. Carly Baker (EL) 1:09.28; 3. Mackenzie Kaczka (ML) 1:10.76; 4. Catherine Beimfor (ML) 1:12.76; 5. Kristen Vineis (EL) 1:13.04; 6. Corrine Mullenberg (ML) 1:16.55 |
9-10 Boys 50 Backstroke: 1. Michael Patrick McElduff (ML) 44.41; 2. Luke Matich (EL) 51.30; 3. Robert Bluze (EL) 54.12; 4. Jeffrey Chang (ML) 55.70; 5. Johnatan Richards (ML) 55.60; 6. Michael Tacco (EL) 1:05.26 |
9-10 Girls 50 Backstroke: Danielle Maddalena (EL) 48.89; 2. Brenna Gormally (ML) 50.64; 3. Meg Lappe (ML) 52.47; 4. Catherine Chapman (ML) 53.22; 5. Lauren Beimfohr (ML) 58.45; 6. Sarah Lucas (ML) 58.99; 6. Nicole Allison (ML) 1:00.72; 7. Moriah Anderson (ML) 1:01.37; 8. Holly Beck (ML) 1:06.16; 9. Alice Plante (ML) 1:06.37; 10. Holly Burke (EL) 1:07.46; 11. Cassandra Bockhorn(EL) 1:10.70 |
11-12 Boys 50 Backstroke: 1. Daniel Pulitano (ML) 35.00; 2. Greg Hudson (ML) 42.24; 3. Christopher Dewing (ML) 53.75 |
11-12 Girls 50 Backstroke: 1. Lauren LaRocco (ML) 43.75; 2. Kaleigh Vineis (EL) 45.84; 3. Alison Lewandoski (EL) 46.46; 4. Alix Batesko (ML) 46.91; 5. Mary Grace Lyness (ML) 50.46; 6. Madalyn Summers (EL) 50.75; 7. Cara Fitzgerald (ML) 51.91; 8. Elizabeth Fales (EL) 58.21 |
13-14 Boys 50 Backstroke: 1. Jesse Cohen (ML) 32.71; 2. Conzalo DeLeon (EL) 34.25; 3. Greg Ranft (EL) 41.56; 4. Matthew Apel (ML) 44.32; 5. Adam Minchew (ML) 49.90; 6. David Mintz (ML) 54.47 |
13-14 Girls 50 Backstroke: 1. Jenna LaRocco (ML) 40.53; 2. Jaime Pisani (EL) 41.27; 3. Anushka Nadarajah (ML) 41.75; 4. Valerie Bednarz (EL) 45.18; 5. Michaela Vaton (ML) 46.40; 6. Mary Rose Bobilin (EL) 47.43; 7. Claire Halter (ML) 49.40; 8. Erin LeCount (EL) 52.68 |
15-18 Boys 50 Backstroke: 1. Brett Drisgula (EL) 34.98; 2. Ted Plaisted (ML) 35.57; 3. Rich Ranft (EL) 44.80 |
15-18 Girls 50 Backstroke: 1. Andrew DeLeon (EL) 36.70; 2. Ashley Hudson (ML) 37.94; 3. Lindsay Pisani (EL) 38.35; 4. Sarah Rich (ML) 44.69; 5. Julianne Kellar (EL) 46.14; 6. Liz Kalb (ML) 54.26; 7. Molly Bernstein (ML) 56.43; 8. Nicole Horen (EL) 58.63 |
8 & Under Boys 50 Freestyle: 1. Logan Erickson (ML) 56.20; 2. Bernard Wang (ML) 56.44; 3. Alexander Dewing (ML) 56.64; 4. Dimitri Aiello (ML) 58.94; 5. Doug Lappe (ML) 59.60; 6. Christian Cuccinello (ML) 1:13.58; 7. Kyle Allison (ML) 1:15.31 |
8 & Under Girls 50 Freestyle: 1. Kristi Byram (EL) 55.25; 2. Marjorie Smith (ML) 1:01.43; 3. Sara Allison (ML) 1:04.50; 4. Catherine Beimfor (ML) 1:07.00; 5. Kristen Vineis (EL) 1:07.62; 6. Mackenzie Kaczka (ML) 1:12.92; 7. Alexandra Baels (EL) 1:25.17; 8. Christina Burke (EL) 1:34.64 |
9-10 Boys 50 Freestyle: 1. Michael Patrick McElduff (ML) 38.67; 2. Tyle Batesko (ML) 44.47; 3. Robert Bluze (EL) 47.47; 4. Brandon Somwaru (EL) 59.01; 5. Reed Kiely (ML) 1:03.24; 6. Michael Tacco (EL) 1:28.01 |
9-10 Girls 50 Freestyle: 1. Julia Pulitano (ML) 35.78; 2. Carly Gniewek (ML) 42.67; 3. Catherine Clark (ML) 43.05; 4. Tori Byram (EL) 45.99; 5. Lauren Beimfohr (ML) 51.90; 6. Anna Kessler (ML) 52.88; 7. Caitlin Geiza (ML) 53.12; 8. Caroline Palmer (ML) 54.10; 9. Cassandra Bockhorn (EL) 1:00.42; 10. Tia Aiello (ML) 1:13.79; 11. Holly Beck (ML) 1:14.81 |
11-12 Boys 50 Freestyle: 1. Charley Wang (ML) 29.94; 2. Michael Paulosky (EL) 33.56; 3. Greg Louis (ML) 38.31; 4. Ed Paulosky (EL) 39.31; 5. Christopher Dewing (ML) 44.58; 6. Danny Schwartz (ML) 45.14; 7. Blake Bobilin (EL) 46.31 |
11-12 Girls 50 Freestyle: 1. Jennie Marosits (ML) 34.94; 2. Renee Horen (EL) 39.31; 3. Mary Grace Lyness (ML) 41.63; 4. Cara Fitzgerald (ML) 42.56; 5. Meaghan Dittemer (EL) 42.60; 6. Tiffany Moreno (ML) 42:87; 7. Ashley Szilvassy (EL) 44:31; 8. Amanda Slavin (EL) 44.50; 9. Jordan Renna (ML) 47.11; 10. Mary Witt (ML) 52.16; 11. Alex Mintz (ML) 56.16 |
13-14 Boys 50 Freestyle: 1. Tucker Gniewek (ML) 30.73; 2. Matthew Apel (ML) 36.16; 3. David Mintz (ML) 45.15 |
13-14 Girls 50 Freestyle: 1. Valerie Bednarz (EL) 36.75; 2. Jenna LaRocco (ML) 36.81; 3. Katie Happer (ML) 36.95; 4. Brittany Lacouture (EL) 37.28; 5. Erin LeCount (EL) 41.07; 6. Amanda DeNaro (EL) 41.36; 7. Michaela Caton (ML) 42.90; 8. Cameron Kiely (ML) 43.14 |
15-18 Boys 100 Freestyle: 1. Brett Drisgula (EL) 1:06.60; 2. Ted Plaisted (ML) 1:08.36; 3. Matthew Shaw (ML) 1:20.76 |
15-18 Girls 100 Freestyle: 1. Lindsay Pisani (EL) 1:07.26; 2. Katie Chambers (ML) 1:10.75; 3. Sarah Rich (ML) 1:12.92; 4T. Andrea DeLeon (EL) 1:18.60; 4T. Ashley Hudson (ML) 1:18.60; 6. Julianne Kellar (EL) 1:31.30; 7. Lauren Miller (EL) 1:32.79 |
Copyright © 1988-2003 sportsinthegardenstate.com. |
All rights reserved. |