Group I Boys

Group I Girls

Group II Boys

Group II Girls

Group III Boys

Group III Girls

Group IV Boys

Group IV Girls

Parochial A Boys

Parochial A Girls

Parochial B Boys

Parochial B Girls

2003 NJSIAA

Group I

Boys Cross-Country

2009

2008

2007

2006

2005

2004

2003

2002

2001

2000

Corporate Information

Advertise with us

Employment

Internships

NCAA Men's X/C Programs

NCAA Women's X/C Programs

NJ High School X/C

NJ Cross-Country

maintained by

No. 1, Group I Boys

No. 1 Group II Boys

No. 1 Group III Boys

No. 1 Group IV Boys

No. 1 Group I Girls

No. 1 Group II Girls

No. 1 Group III Girls

No. 1 Group IV Girls


No. 2 Group I Boys

No. 2 Group II Boys

No. 2 Group III Boys

No. 2 Group IV Boys

No. 1 Group I Girls

No. 1 Group II Girls

No. 1 Group III Girls

No. 2 Group IV Girls

NJ College X/C

New Jersey

Sportswriters

USA

Road Running

Cent. Group I Boys

Cent. Group II Boys

Cent. Group III Boys

Cent. Group IV Boys

Cent. Group I Girls

Cent. Group II Girls

Cent. Group III Girls

Central Group IV Girls

South Group I Boys

South Group II Boys

South Group III Boys

South Group IV Boys

South Group I Girls

South Group II Girls

South Group III Girls

South Group IV Girls

Banner 10000093

Group I Boys' Team Scores: 1. Bernards 33; 2. Maple Shade 64; 3. Keansburg 109; 4. Midland Park 136; 5. Palisades Park 171; 6. Leonia 192; 7. A.P. Schalick 226; 8. Verona 238; 9. Glen Rock 270; 10. New Providence 288; 11. Mountain Lakes 296; 12. Becton 298; 13. Secaucus 314; 14. Kinnelon 372; 15. Metuchen 377; 16. Henry Hudson 409; 17. Bound Brook 423; 18. New Egypt 449; 19. Pennsville 486; 20. Lindenwold 497
Individula Results: 1. Evan Geilich, Bernards, 16:57; 2. Rick Hall, Maple Shade, 17:04; 3. Ryan McCann, Glen Rock, 17:17; 4. John Gould, Bernards, 17:21; 5. Tim Rose, Maple Shade, 17:28; 6. Matt Magnifico, Becton, 17:31; 7. Chris Guerriero, Saddle Brook, 17:32; 8. Kevin Hart, Pt. Pleasant Beach, 17:37; 9. Anthony Palma, Bernards, 17:37; 10. James Buinicky, Maple Shade, 17:38; 11. Joe Palma, Bernards, 17:37; 12. Drew Gottilla, Mountain Lakes, 17:44; 13. Rafael Abreu, Leonia, 17:46; 14. Pat DiGioacchino, Bernards, 17:47; 15. Mike Unis, Verona, 17:48; 16. Tom Finnerty, Midland Park, 17:49; 17. Eric Mills, A.P. Schalick, 17:53; 18. Ali Fattah, Keansburg, 17:54; 19. DaQuan Huffin, Palisades Park, 17:59; 20. Brian Bernardino, Paulsboro, 18:00; 21. Eric Fulton, Maple Shade, 18:02; 22. Patrick McKeever, Midland Park, 18:02; 23. Thomas Gemignami, Keansburg, 18:03; 24. Michael Vignola, Keansburg, 18:09; 25. Rob Kein, Becton, 18:11; 26. David Zapata, Palisades Park, 18:13; 27. Andrew Carusotto, Keansburg, 18:18; 28. James Walker, Midland Park, 18:20; 29. Rollin Deas, Verona, 18:20; 30. Omar Sow, Leonia, 18:22; 31. John Collins, Keansburg, 18:24; 32. Scott Walker, Midland Park, 18:26; 33. Michael Soroko, Kinnelon, 18:26; 34. Dave Delisi, Maple Shade, 18:27; 35. Andres Acosta, Leonia, 18:27; 36. Tommy Erickson, Henry Hudson, 18:29; 37. Jon Preuss, Mountain Lakes, 18:33; 38. Michael Mastrobuoni, Bernards, 18:35; 39. Jeffrey Mauro, Glen Rock, 18:38; 40. Andrew Simkins, A.P. Schalick, 18:39; 41. A.J. Rios, Secaucus, 18:40; 42. Julio Villegas, Palisades Park, 18:41; 43. Rich Kane, Secaucus, 18:42; 44. Michael Loaiza, Palisades Park, 18:43; 45. Ryan Smith, A.P. Schalick, 18:46; 46. Greg Kaasmann, Henry Hudson, 18:49; 47. Chase Loncao, New Providence, 18:50; 48. Matt Monkan, New Egypt, 18:51; 49. Kevin Thompson, Kinnelon, 18:52; 50. Aaron Sperling, New Providence, 18:52; 51. Alex Kashmanian, Bernards, 18:53; 52. Ryan Van Alstine, Midland Park, 18:54; 53. Sean O'Brien, Keansburg, 18:54; 54. Peter Vasquez, Palisades Park, 18:56; 55. Adam Crown, Metuchen, 18:58; 56. Mike Woyce, Becton Regional, 18:59; 57. Spiros Kolovos, Palisades Park, 19:00; 58. Dan Carusotto, Keansburg, 19:01; 59. Joseph Albanese, Verona, 19:03; 60. Kyle Perry, A.P Schalick, 19:07; 61. Chris Villeda, Bound Brook, 19:09; 62. Philip Murray, New Egypt, 19:10; 63. Tom Eickleberg, Leonia, 19:10; 64. Eddy Darrah, Metuchen, 19:11; 65. Mark Chan, Leonia, 19:12; 66. Ross Baldwin, New Providence, 19:13; 67. Paul Therattil, New Providence, 19:14; 68. Chris Gregory, Midland Park, 19:15; 69. Chris Plein, Glen Rock, 19:15; 70. Anthony Campisi, Metuchen, 19:16; 71. Chris Leitzsch, Mountain Lakes, 19:18; 72. Mike Byrne, Verona, 19:19; 73. Jon Reedy, New Providence, 19:20; 74. Due Tran, Secaucus, 19:20; 75. Aaron Buchman, Highland Park, 19:22; 76. Sam Leonard, New Providence, 19:27; 77. Robert Nihen, Glen Rock, 19:29; 78. Mike Fitzpatrick, Verona, 19:29; 79. Donnie Hill, A.P. Schalick, 19:32; 80. Federico Ruiz, Palisades Park, 19:34; 81. Tom Amendola, Secaucus, 19:34; 82. Anthony Albanese, Verona, 19:37; 83. Ryan Malloy, Bound Brook, 19:39; 84. Charles Jacques, A.P. Schalick, 19:41; 85. Ike Nwoga, Lindenwold, 19:47; 86. Mark Kosior, Pennsville, 19:50; 87. Chris Brooks, New Egypt, 19:55; 88. Brian Maniglia, Pennsville, 19:59; 89. Dan Scapardine, Metuchen, 19:59; 90. Kevin Shivers, Bound Brook, 20:00; 91. Greg Porco, Lindenwold, 20:02; 92. Steve Kolar, Secaucus, 20:03; 93. Gary Westerhoff, Kinnelon, 20:03; 94. Pablo Loyola, Mountain Lakes, 20:05; 95. Peter Rifken, Leonia, 20:07; 96. Keith Mickolajczyk, Glen Rock, 20:08; 97. Alvin Woodhouse, Lindenwold, 20:10; 98. Doug Gill, Mountain Lakes, 20:11; 99. Dan Egan, Maple Shade, 20:11; 100. Bobby Dougherty, Henry Hudson, 20:14; 101. Shawn Hogate, Pennsville, 20:16; 102. Todd Henderson, Kinnelon, 20:18; 103. Tom Matalenas, Bound Brook, 20:25; 104. Daniel Moore, Glen Rock, 20:29; 105. Offir Gonzalez, Bound Brook, 20:30; 106. Brian Beer, New Providence, 20:35; 107. David Terpstra, Midland Park, 20:37; 108. Iber Gonzalez, Bound Brook, 20:40; 109. Mark Wilson, Lindenwold, 20:42; 110. Marcus Allen, Pennsville, 20:47; 111. Edwin Hernandz, Becton, 20:51; 112. Christian Bright, Mountain Lakes, 20:55; 113. Nicholas Warren, Kinnelon, 20:56; 114. Milan Cimera, Becton Regional, 21:03; 115. Miro Milanov, Bound Brook, 21:07; 116. Josh Vorensky, Metuchen, 21:09; 117. Alex Slotkin, Verona, 21:12; 118. Jon Luisi, Kinnelon, 21:12; 119. Paul Barako, Glen Rock, 21:13; 120. Mike Markarski, Secaucus, 21:18; 121. Ryan Frey, Pennsville, 21:24; 122. Ricky Lazarte, Henry Hudson, 21:29; 123. Paul Ng, Henry Hudson, 21:31; 124. Greg Lewis, Metuchen, 21:32; 125. Gary Waddington, Pennsville, 21:33; 126. Brian Muradi, Henry Hudson, 21:36; 127. Dan Sullivan, Maple Shade, 21:47; 128. Frank Barbagli, A.P. Schalick, 21:49; 129. Sean Wallin, Mountain Lakes, 21:53; 130. Moosa Mohammad, Secaucus, 21:54; 131. Michael Burke, Kinnelon, 22:04; 132. Donald Gyula, Henry Hudson, 22:08; 133. John Lee, Leonia, 22:09; 134. Jeff Theile, New Egypt, 22:11; 135. Chris Dillard, Lindenwold, 22:18; 136. John Jelinek, New Egypt, 22:36; 137. Frank Scapardine, Metuchen, 22:37; 138. Dan Smith, New Egypt, 23:30; 139. Justin Schulte, Pennsville, 24:39; 140. Randy Conley, Lindenwold, 25:28; 141. Steve Gray, Becton, 26:35; 142. Barren Smith, Lindenwold, 26:55


Copyright © 1988-2004 sportsintheusa.com.

All rights reserved.